Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Zvērestu nodod 10 jaunie zemessargi (FOTO)

Pie pieminekļa Jelgavas atbrīvotājiem Stacijas parkā svētdienas vakarā notika Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona svinīgā zvēresta nodošanas ceremonija. Zvērestu nodeva 10 jaunie zemessardzes kandidāti, tostarp divas sievietes, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.
Seši jaunie zemessargi ir no Jelgavas valstspilsētas, divi – no Jelgavas novada, bet vēl divi – no citām vietām Latvijā, proti, viņi šobrīd studē Jelgavā, tāpēc kā tuvāko dienesta vietu izvēlējušies Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonu Jelgavā. Visi jau izgājuši medicīnas pārbaudes, nokārtojuši fiziskās sagatavotības normatīvus un pabeiguši pirmsapmācību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šodien ir svarīga diena jums, mūsu bataljonam un arī Nacionālajiem Bruņotajiem spēkiem, jo zvērestu nodot desmit jaunie zemessargi. No šī brīža jūs kļūstiet par Latvijas karavīriem. Augsti novērtēju jūsu katra izvēli. Nav šaubu, ka tā ir rūpīgi pārdomāta. Šobrīd uz jums paļaujas ne tikai jūsu ģimenes, bet visa latviešu tauta. Esiet savā pārliecībā droši. Būsim stipra valsts,” jaunos zemessargus uzrunāja Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljona komandieris pulkvežleitants Arvis Zīle.

Jaunos zemessargus svarīgajā brīdī sveica arī Jelgavas valstspilsētas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš. “Jūs šodien kļūstiet par mūsu Tēvzemes sargiem un uzņematies pienākumus, kurus noteikti atbildīgi pildīsiet. Lai jums ir spēks, izturība un atbalsts, sargājot mūsu Tēvzemi,” tā A.Rāviņš.

Kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā vērojama pastiprināta interese par brīvprātīgo dienestu Zemessardzē. Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā Jelgavā kopš 24. februāra jau saņemti teju 100 pieteikumi, bet kopš gada sākuma – 130. Tas ir salīdzinoši daudz, jo, piemēram, visa 2021. gada laikā saņemti 55 pieteikumi. Pēc pieteikuma iesniegšanas kandidātiem ir jāiziet medicīniskā pārbaude, jānokārto fiziskās sagatavotības normatīvi, jāpiedalās divu dienu pirmsapmācībā, un tikai pēc svinīgās zvēresta ceremonijas kandidāts kļūst par zemessargu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

2021. gadā kopumā Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonā Jelgavā tika saņemti 55 iesniegumi un uzņemti 34 zemessargi, 2020. gadā – 66 iesniegumi un uzņemts 51 zemessargs. Augsti tiek novērtēta katra kandidāta izrādītā interese un vēlme iesaistīties visaptverošajā valsts aizsardzībā, kas ir visas sabiedrības kopēja atbildība.

Zemessardzē nešķiro pēc tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 59 gadiem, ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, ar atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Pieteikuma iesniegšanai kandidātiem no Jelgavas un Jelgavas novada jāsazinās ar Zemessardzes 52. kaujas atbalsta bataljonu pa tālruni 25424404, e-pastu 52bn@mil.lv vai personīgi ierodoties vienībā Jelgavā, Dambja ielā 22. Plašāku informāciju par Zemessardzi un iestāšanos tajā var iegūt mājaslapā www.zs.mil.lv vai www.esizemessargs.lv.

Foto: Ruslans Antropovs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.