Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

11 deputāti “par” un seši “pret” SIA “Zemgales veselības centrs” pārdošanu

Ar 11 balsīm “par” un sešām “pret” Jelgavas novada domes oktobra sēdē tika atbalstīts lēmums pārdot izsolē SIA “Zemgales veselības centrs” pašvaldībai piederošās 88,19% kapitāla daļas. To sākumcenu 2,56 miljoni eiro noteicis neatkarīgs vērtētājs.

Opozīcijas pārstāvji uzskata, ka pašvaldībai Jelgavas novadā iecienītā ārstniecības iestāde vispār nebūtu jāpārdod vai arī par to būtu jāsaņem lielāka summa, tādēļ izsoles sākumcenai jābūt lielākai. Problēmu sarežģī tas, ka Zemgales veselības centrs un to uzraugošā pilnsabiedrība “Kapitāla pārvaldes sistēmas” ir nonākušas KNAB un prokuratūras uzmanības lokā. KNAB vēl aizvien šajā lietā turpinās resoriskā pārbaude.

“Zemgales Ziņas” jau vairākkārt ir rakstījušas par problēmu, ka kopš 2003. gada, kad starp Jelgavas rajona pašvaldību un pilnsabiedrību “Kapitāla pārvaldes sistēmas” tika noslēgts koncesijas līgums, pašvaldība par savu koncesijā izdoto uzņēmumu nav saņēmusi ne centa. Tiesa, uzņēmēja Gundara Proļa vadītās komandas pārvaldībā SIA “Zemgales veselības centrs” ir sekmīgi attīstījies un kalpojis Jelgavas un Jelgavas novada iedzīvotājiem. Sūdzības par tā darbību redakcijā nav saņemtas ne no mediķiem, ne no pacientiem.

Jelgavas novada 25. oktobra domes sēdē debates par SIA “Zemgales veselības centrs” ievilkās. Deputāts Jānis Kažotnieks apšaubīja pašu vajadzību pašvaldībai pārdot veselības centra kapitāla daļas. Viņš minēja, ka būtībā līdzīgu uzņēmumu SIA “Jelgavas pilsētas slimnīca” Jelgavas valstspilsētas pašvaldība neplāno pārdot.

“Kāpēc gan pašvaldībai būtu jāpārdod uzņēmums, kas tai var nest peļņu?” retoriski vaicāja deputāts. Turpretī deputāti Uldis Ainārs un Andris Ozoliņš emocionāli domes sēdē norādīja, ka pašvaldības īpašumu nedrīkst pārdot par samazinātu cenu. Savukārt pozīcijas deputāts Dainis Liepiņš uzskata, ka opozīcijas iebildes nav pamatotas tādēļ, ka izsoles procesā veselības centra cena vēl var ievērojami uzkāpt un galu galā tā būs vēlreiz jāapstiprina domei.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.