Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

18.novembrī aicina uz ekskursiju “Latvijas garša Jelgavā”

Patriotu mēneša ietvaros 18.novembrī pulksten 10 Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC) aicina uz ekskursiju “Latvijas garša Jelgavā” atraktīvās gides Inas Jurģes pavadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekskursanti dosies aptuveni divu stundu ilgā pastaigā pa Jelgavu, kuras laikā būs iespēja ne tikai klausīties stāstos par Jelgavas vēsturē svarīgiem notikumiem, personām un vietām, bet arī pacienāties ar vietējiem gardumiem, kas tapuši vienā no Jelgavas saldākajām konditorejām – “Putni”, kā arī Dzīvesziņas un arodu sētā iepazīt maizes tapšanas nianses. Ekskursiju caurstrāvos latvisko tradīciju tēma gan vēsturē, gan garšās.

Maršruts “Latvijas garša Jelgavā” sāksies no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa, kur ekskursantiem būs iespēja uzzināt, ar ko īpaša bija senā baznīca un kas šeit atrodas mūsdienās. Līdzās Tornim, ekskursanti pakavēsies pie pieminekļa Jānim Čakstem un uzzinās, kāpēc piemineklis Latvijas pirmajam prezidentam ir uzsliets tieši Jelgavā. Pārgājiena laikā dalībnieki dosies arī pie Lāčplēša pieminekļa, kas patriotu mēnesī jelgavniekiem ir īpaši zīmīgs – šeit 11.novembrī noslēdzas tradicionālais lāpu gājiens, kā arī 18.novembrī pilsētnieki, godinot Jelgavas atbrīvotājus, aizdedz sveces. Savukārt pie vides objekta “Laika rats 100”, kas ir veltījums Latvijas valsts simtgadei, ikviens varēs uzzināt vēsturiskus faktus par Latviju un Jelgavu, kā arī iemūžināt sevi “spoguļu” pašbildēs.

Dalības maksa pieaugušajiem 10 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 5 eiro, pirmsskolas vecuma bērniem bez maksas. Vietu skaits ierobežots, tādēļ interesenti aicināti savlaicīgi pieteikt dalību pa tālruni 63005447 vai e-pastu tic@tornis.jelgava.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

18. un 19.novembrī Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas tornī, godinot Latvijas valsts svētkus, būs iekārtots tematisks foto stūris, kur apmeklētāji, iegādājoties biļeti uz ekspozīcijām vai skatu laukumu, varēs uzņemt bildes latviskās noskaņās. Azartiskākie apmeklētāji būs aicināti piedalīties viktorīnā par Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa ekspozīcijās iekļautajām tēmām un Torņa vēsturi.

Sestdien, 18.novembrī, Torņa ekspozīcijas būs atvērtas no pulksten 10 līdz 18, savukārt izstāžu zāle un skatu laukums no pulksten 10 līdz 20. Svētdien, 19.novembrī, ekspozīcijas, izstāžu zāle un skatu laukums būs pieejami no pulksten 11 līdz 18. Ieejas maksa uz Torņa ekspozīcijām, izstāžu zāli un skatu laukumu pieaugušajiem 4 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 1,50 eiro. Savukārt ieejas maksa uz izstāžu zāli un skatu laukumu pieaugušajiem 1,50 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem 0,80 eiro.

Pasākumu laikā notiks foto uzņemšana un/ vai filmēšana ar mērķi informēt sabiedrību par aktivitāšu norisi, kā arī arhīva uzkrāšanas, dokumentēšanas vajadzībām un publicitātes materiālu veidošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Informācija par datu apstrādi Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā pieejama tīmekļa vietnē: Personas datu apstrāde – Jelgava.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Foto: “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.