Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina balsot par savu favorītu Eliasa balvas konkursa izstādē

Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā līdz 15. oktobrim apskatāma konkurs “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā” darbu izstāde. Līdz 8. oktobrim ikviens apmeklētājs aicināts nobalsot par, viņaprāt, vislabāko darbu, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Konkursā bija liela konkurence. Priecē, ka piedalījās dažāda vecuma mākslinieki no visiem Latvijas novadiem un iesniegtie darbi radīti daudzveidīgās glezniecības tehnikās – ir eļļas un akrila gleznas, pasteļi, akvareļi, kā arī darbi autortehnikā,” saka muzeja direktores vietniece Marija Kaupere. Kopumā konkursam iesniegti 79 autoru 113 darbi, bet žūrijas atlases izstādē eksponēti 44 mākslinieku 47 darbi.

“Žūrija savu darbu jau paveikusi, un tagad ikviens izstādes apmeklētājs aicināts izteikt savu viedokli. 13. oktobrī, kad tiks atklāts Eliasa balvas ieguvējs, tiks paziņoti arī vairāku speciālbalvu ieguvēji, tajā skaitā pasniegtas divas skatītāju simpātiju balvas, un aicinām savu vērtējumu atsevišķi izteikt skolēniem un pārējiem izstādes apmeklētājiem,” mudina M.Kaupere.

Jāpiebilst, ka uzvarētājs balvā saņems tēlnieces Nellijas Skujenieces izgatavotu medaļu un naudas balvu 3000 eiro apmērā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā varēja piedalīties profesionāli mākslinieki, mākslas augstskolu studenti un mākslas vidusskolu absolventi ar glezniecības darbiem par lauku tēmu, kas tapuši ne agrāk kā trīs gadus pirms konkursa izsludināšanas gada.

Konkursu rīko Jelgavas valstspilsētas pašvaldība. Tā norisi koordinē Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs. Darbus vērtēja žūrija, kuru vadīja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš, žūrijas sastāvs: Jelgavas Mākslinieku biedrības vadītājs Māris Brancis, mākslas zinātniece Ingrīda Burāne, mākslas zinātniece Latvijas Nacionālā mākslas muzeja direktore Māra Lāce, gleznotājs Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Aleksejs Naumovs, Jelgavas novada Kultūras pārvaldes vadītāja Anita Liekna un M.Kaupere.

Konkurss par labāko lauku tēmai veltīto darbu “Ģederta Eliasa balva par lauku tēmas atspoguļojumu Latvijas glezniecībā” notiek reizi trijos gados, lai veicinātu lauku tēmas tradīcijas attīstību Latvijas glezniecībā, un šogad tas tika rīkots jau trešo reizi. Pirmo Eliasa balvu 2017. gadā ieguva Edvīns Kalnenieks par darbu “Dārzs vakarā”. Otrā konkursa uzvarētāja 2020. gadā bija māksliniece Inga Jurova ar gleznu “”Dimdiņu” saimnieki. Alfrēds un Elfrīda”.

Foto: Jelgava.lv un Ģ.Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.