Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina ekskursijā uz bijušo Jelgavas lokomotīvju depo

Latvijas Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcija 19. augustā pulksten 13 piedāvā ekskursiju uz bijušo Jelgavas lokomotīvju depo, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Būvējot dzelzceļa līniju Ventspils–Maskava, 1903.–1904. gadā Jelgavā tika uzbūvēta virkne ēku dzelzceļa vajadzībām, tostarp vēdekļa veida lokomotīvju depo, kurā bija paredzēta vieta 12 lokomotīvēm. Otrā pasaules kara laikā lielākā daļa depo nodega, taču jau 1946. gadā to atjaunoja.

Ekskursija sāksies no Latvijas Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcijas Stacijas ielā 3. Ekskursijas dalībnieki, pa ceļam klausoties stāstu par muzeju, dzelzceļa staciju, dosies pāri dzelzceļa tiltam līdz bijušajam depo, kur var apskatīt muzeja ritekļu kolekcijas eksponātus – L un TE sērijas tvaika lokomotīves, divus salonvagonus, celtni un 2M62 dīzeļlokomotīves.

Jelgavas ekspozīcijas un izstāžu kuratore Līva Felsberga norāda, ka ekskursija varētu ilgt divas stundas, un vērš uzmanību, ka līdz depo būs kājām jāmēro aptuveni divi kilometri vienā virzienā, tādēļ vēlams ierasties ērtos apavos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka ekskursijai iepriekš obligāti ir jāpiesakās. Pieteikties var pa tālruni 20034850 vai e-pastu muzejs@ldz.lv. Dalības maksa pieaugušiem ir 5 eiro, bērniem līdz 18 gadu vecumam – 3 eiro.

Latvijas Dzelzceļa muzeja Jelgavas ekspozīcija strādā trešdienās no pulksten 10 līdz 17, ceturtdienās no pulksten 11 līdz 19, piektdienās un sestdienās no pulksten 10 līdz 17. Svētdien, pirmdien un otrdien muzejs ir slēgts. Sīkāka informācija par ieejas maksu pieejama ŠEIT.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.