Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina iedzīvotājus neizmantot Zvaigžņu dīķi kā peldvietu

Karstā laikā pilsētas iedzīvotāji meklē iespēju atveldzēties Jelgavas ūdenskrātuvēs. Viena no šādam vietām ir Zvaigžņu dīķis, kas atrodas Brīvības bulvārī 14A starp Brīvības bulvāri un Zvaigžņu ielām. Dīķa apkārtne ir iecienīta pastaigu vieta ģimenēm. Tas ir ainaviskas vides elements, kas nav piemērots aktīvai atpūtai, peldēšanai vai laivošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dīķis ir veidots lietus ūdens kanalizācijas notekūdeņu savākšanai, plūsmas stabilizēšanai, akumulācijai, grunts ūdeņu samazināšanai un tālākai novadīšanai uz Lielupi. Dīķī ieplūst tuvākās apkārtnes piegulošo teritoriju virszemes notekūdeņi no īpašumiem, grāvjiem un ielām, piemērām, Zvaigžņu ielas, Brīvības bulvāra, Priežu ielas.  Papildus dīķis kalpo kā rezerves vieta ūdens ņemšanai ugunsdzēsības vajadzībām.

Ūdenstilpnē regulāri tiek ņemti ūdens paraugi ūdens kvalitātes uzraudzībai, tomēr ūdens kvalitāte netiek kontrolēta ar mērķi novērtēt tā piemērotību peldēšanai.

Zvaigžņu dīķa konstrukciju stiprināšanai ir izmantots ģeopaklājs. Iedzīvotāju aktivitātes ap dīķa krasta līniju – iekāpšana un izkāpšana, bojā krasta stiprinājumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lūdzam iedzīvotājus izmantot Jelgavā pieejamās oficiālās peldvietas – Lielupes labajā krastā pie gājēju promenādes un pludmale Pasta salā.

Ziņu sagatavoja “Pilsētsaimniecība”

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.