Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina pieteikties Piena, maizes un medus svētku gadatirgum

26. augustā jau 23. reizi Jelgavā notiks Vispārējie Latvijas Piena, maizes un medus svētki, kas Hercoga Jēkaba laukumā pulcēs maizes cepējus, biškopjus un piena produktu ražotājus no visas Latvijas, informē pašvaldība. Savukārt skvērā aiz kultūras nama notiks Latvijas novadu Siera diena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tirgotāju pieteikumu reģistrācija sāksies 3. augustā un paredzēta līdz 18. augustam vai kamēr ir brīvas tirdzniecības vietas.

Pieteikt savu dalību aicināti piena, maizes, medus produktu un šo izejvielu pārstrādes produktu ražotāji un tirgotāji, kā arī alternatīvo siera un piena produktu tirgotāji. Piedalīties aicināti arī pārtikas un nepārtikas produktu ražotāji un tirgotāji, kuru produkti var tikt izmantoti piena, maizes, medus produktu pārstrādē, kā arī šo produktu uzglabāšanā un servēšanā.

Pašvaldības iestādes “Kultūra” kultūras darba speciāliste Santa Sīle atgādina, ka svētkos nav atļauta alkoholisko dzērienu tirdzniecība. Savukārt apģērbu, apavu un aksesuāru tirgotājiem pieteikumu reģistrācija plānota no 17. līdz 21. augustam, ja būs pieejamas brīvas tirdzniecības vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Svētki notiek sadarbībā ar Latvijas Maiznieku biedrību un Latvijas Biškopības biedrību, bet Latvijas novadu Siera diena – sadarbībā ar biedrību “Siera klubs”.

Jāpiebilst, ka 20 gadus svētku ietvaros notika arī piena paku laivu regate, taču gadu laikā dalībnieku atsaucība saruka, mazinājās arī laivu izmēri, jo interesanta un liela peldlīdzekļa izgatavošana dalībniekiem ir finansiāli dārgs process. Pēdējā piena paku laivu regate 2022. gadā tika veidota kā iepriekšējo gadu dalībnieku salidojums.

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.