Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz Jelgavas Vecpilsētas ielas svētkiem

19.augustā no pulksten 11 līdz 15 Jelgavas iedzīvotāji un viesi aicināti uz Vecpilsētas ielas svētkiem. Šajā dienā Vecpilsētas ielas kvartālu piepildīs un pieskandinās amatiermākslas kolektīvi, mākslinieki, darbosies amatnieku tirdziņš, būs iespēja izpausties radoši dažādās darbnīcās un meistarklasēs, kā arī būs pieejamas citas atraktīvas aktivitātes, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Vecpilsētas ielā atjaunotajām ēkām un piedāvājumu, proti, Jelgavas Vecpilsētas māju un Dzīvesziņas un arodu sētu, kā arī piedalīties izzinošās aktivitātēs, iepazīstot šīs vēsturiskās ielas vērtības.

Visas dienas garumā apmeklētāji varēs apmeklēt amatnieku tirdziņu, kur vietējie saimnieki un mājražotāji piedāvās gardus un lietderīgus darinājumus.

Svētkos uzstāsies pašmāju kolektīvi – Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, Jelgavas Senioru biedrības kolektīvi, dziedātāji Uldis Timma un Erita Karlsone un citi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aktivitātes norisināsies visas Vecpilsētas ielas garumā. Apmeklētāji varēs apskatīt Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi “Vasaras prakse 2023 Jelgavas Vecpilsētā”, bet pie Jelgavas Vecpilsētas mājas brīvdabas izstādē “Toreiz un tagad” varēs aplūkojot fotoattēlus ar Vecpilsētas ielas skatiem no 18.-19.gadsimta, kā arī pavisam nesen uzņemtus attēlus, varēs gūt priekšstatu par to, kā ielas izskats mainījies laika gaitā.

Ar iepriekšēju pieteikšanos, pulksten 11 un 13 interesenti aicināti piedalīties bezmaksas ekskursijā gides Inas Jurģes pavadībā pa Vecpilsētas ielas kvartālu. Pieteikšanās pa tālruni 63005407 vai e-pastu vecpilseta@jelgava.lv.

Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā ikviens varēs iepazīt senos amatus un iemēģināt senās amatu prasmes – kalēja meistarstiķi, grozu pīšanu no skaliem, māla trauku izgatavošanu izvilkšanas tehnikā, aušanu, kā arī būs iespēja krāsot dziju ar augu krāsām manteļskurstenī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt svētku vakarā, pulksten 21 kafejnīcā “Brokastnīca” būs iespēja skatīties brīvdabas kino. Ieejas maksa 4 eiro.

Foto: Jelgavas reģionālais tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.