Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Aicina uz svētkiem Vecpilsētas ielā

19. augustā no pulksten 11 līdz 15 visi interesenti ir aicināti uz Vecpilsētas ielas svētkiem, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmie Vecpilsētas ielas svētki notika 2013. gadā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šai kultūrvēsturiskai pilsētvides teritorijai un tās saglabāšanas nepieciešamībai. Šogad interesentiem būs iespēja uzzināt vairāk par Vecpilsētas ielā atjaunotajām ēkām un piedāvājumu, kā arī piedalīties izzinošās aktivitātēs, iepazīstot šīs vēsturiskās ielas vērtības.

No pulksten 11 līdz 15 varēs apmeklēt amatnieku tirdziņu. Uz svētku skatuves uzstāsies vietējie deju un mūzikas kolektīvi: Jelgavas novada Mūzikas un mākslas skolas audzēkņi, Jelgavas Senioru biedrības kolektīvi, Uldis Timma, Erita Karlsone un citi.

Aktivitātes plānotas visas Vecpilsētas ielas garumā, kur apmeklētājiem būs iespēja apskatīt Jelgavas Mākslas skolas audzēkņu darbu izstādi «Vasaras prakse 2023 Jelgavas Vecpilsētā». Savukārt pie Jelgavas Vecpilsētas mājas brīvdabas izstādē «Toreiz un tagad» varēs aplūkot fotoattēlus ar Vecpilsētas ielas skatiem no 18.–19. gadsimta, kā arī pavisam nesen uzņemtus attēlus, ikviens varēs gūt priekšstatu par to, kā iela izskatījās agrāk, un salīdzināt, kā ēkas un ielas vaibsti mainījušies cauri laikiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iepriekš piesakoties, pulksten 11 un 13 interesenti aicināti piedalīties bezmaksas ekskursijā gides Inas Jurģes pavadībā pa Vecpilsētas ielas kvartālu. Pieteikties var pa tālruni 63005407 vai e-pastu vecpilseta@jelgava.lv.

Svētku viesiem pieredzējušu meistaru uzraudzībā būs iespēja piedalīties dažādās radošās aktivitātēs, piemēram, medaļu izgatavošanā no mastikas, draudzības rokassprādzes veidošanā.

Dzīvesziņas un arodu sētas pagalmā ikviens varēs iepazīt senos amatus un iemēģināt senās amatu prasmes – kalēja meistarstiķi, grozu pīšanu no skaliem, māla trauku izgatavošanu izvilkšanas tehnikā, aušanu. Tāpat būs iespēja manteļskurstenī krāsot dziju ar augu krāsām. Dzīvesziņas un arodu sētā restaurācijas darbu laikā atjaunotais manteļskurstenis ir līdz šim vienīgais tāds zināmais atjaunotais Jelgavā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt pulksten 21 kafejnīcā «Brokastnīca» būs iespēja skatīties brīvdabas kino. Ieejas maksa – 4 eiro.

Foto: Jelgavas reģionālais Tūrisma centrs

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.