Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Alus ražotāja “Fermentum” vadītāja krimināllietu par darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpšanu, kas izraisīja cilvēka nāvi, skatīs decembrī


Krimināllietu, kurā apsūdzēts alus ražotāja “Fermentum” vadītājs Kristaps Stankus par darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu pārkāpšanu, kas izraisīja cilvēka nāvi, Zemgales rajona tiesa sāks skatīt 6.decembrī pulksten 10, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Neminot apsūdzētā vārdu, prokuratūra aģentūru LETA informēja, ka 2021.gada 18.jūnijā apsūdzētais, būdams kāda uzņēmuma valdes loceklis un uzņēmuma vadītājs, kas atbildīgs par darba aizsardzības noteikumu ievērošanu, neskatoties uz to, ka viņam nebija attiecīgās izglītības darba aizsardzībā un pilnvaru, instruēja uzņēmumā ieradušos personu darba aizsardzībā, iepazīstināja viņu ar darba vidi un tajā esošajiem riska faktoriem.

Šī gada 21.jūnija rītā instruētā persona – cietušais – ieradās uzņēmuma ražotnē, kur bez darba līguma sāka darbu pie alus vārīšanas.

Cietušais nebija pietiekami instruēts darba aizsardzību reglamentējošo normatīvo aktu prasību ievērošanā un no apsūdzētā puses nodrošināts ar individuālajiem darba aizsardzības līdzekļiem – karstumizturīgu garu priekšautu, sejas aizsargmasku, gumijas zābakiem, kā rezultātā alus vārīšanas procesa laikā guva termiskus kakla, ķermeņa un ekstremitāšu apdegumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No gūtajiem apdegumiem cietušajam radās komplikācijas, kas pēc sava rakstura kopumā pieskaitāmas smagiem miesas bojājumiem. Jau 5.jūlijā stacionārā iestājās vīrieša nāve, informēja prokuratūrā.

Īstenojot savas tiesības, apsūdzētais liecības nesniedza, attieksmi pret notikušo nepauda un norādīja, ka nepiekrīt pierādījumu pārbaudes neizdarīšanai tiesā.

“Firmas.lv” informācija liecina, ka Valgundes pagastā reģistrētā uzņēmuma “Fermentum” īpašnieki ir Stankus un Ainars Rumjancevs. Abi ir arī uzņēmuma valdes locekļi. Pērn uzņēmums apgrozīja 309 420 eiro un strādāja ar 79 168 eiro peļņu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.