Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Applūdušas vairākas pilsētas ielas un krustojumi

Intensīvo nokrišņu dēļ pirmdienas, 19. jūnija, vakarā Jelgavā applūdušas vairākas pilsētas ielas un krustojumi, radot problēmas gan autovadītājiem, gan gājējiem, informē pašvaldība. Intensīvais nokrišņu daudzums rada paaugstinātu slodzi lietus ūdens kanalizācijas infrastruktūrai, kas nespēj tik ātri ūdeni no ielām novadīt, līdz ar to veidojas dziļas peļķes. Lai ūdens tiktu novadīts nepieciešamas vismaz divas stundas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības operatīvās informācijas centrā (POIC) informē, ka no pulksten 18.10 līdz 18.50 Jelgavā Rīgas ielas un Brīvības bulvāra krustojuma meteoroloģiskajā stacijā fiksētais nokrišņu daudzums bijis 20,85 milimetri uz kvadrātmetru, bet Rūpniecības un Tērvetes ielas stacijā uzrāda 27,50 milimetrus uz kvadrātmetru. Latvijas televīzijas laika ziņu vīrs Toms Bricis Twitter.com raksta, ka nokrišņu daudzums Jelgavā un tās apkārtnē šodien sasniedzis 30 līdz 45 procentus no mēneša normas.

Pašvaldības iestādes “Pilsētsaimniecība” vadītājs Māris Mielavs norāda pie – tik lielas intensitātes nokrišņiem ir tikai likumsakarīgi, ka applūst ielas un zemākie krustojumi, jo lietus ūdens novades sistēma nespēj paņemt pretī uzreiz visu ūdens daudzumu.

Pašlaik ar pilnu jaudu strādā arī visas sūknētavas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ir jāļauj ūdenim notecēt, un tad sapratīsim: ja kādā vietā tas tomēr uzkrājas, iespējams, ir aizsprostotas gūlijas, un tās nepieciešamības gadījumā atbrīvosim no aizsprostojumiem, kas kavē ūdens noplūšanu no ielām,” skaidro M.Mielavs.

Ja pērkona negaisa laikā ir konstatēti pilsētas infrastruktūras bojājumi, iedzīvotāji aicināti zvanīt POIC pa iedzīvotāju atbalsta tālruni 8787.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

  1. Mazliet žēl, ka tas nenotika pirms pilsētas gājiena, lai tie, kas ejot gājienā atbalsta pašreizējo domi, mazliet sajūt savu intelektuālo apdāvinātību.

    3
    3
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.