Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Ar kampaņas video “Nāc nosargāt un stiprināt!” aicina iedzīvotājus iesaistīties valsts aizsardzībā (VIDEO)

Ar aicinājumu “Nāc nosargāt un stiprināt!” Aizsardzības ministrija (AM) uzrunā sabiedrību par iestāšanos Zemessardzē, kā arī pieteikšanos rezervistu apmācībām, uzsverot, ka tikai kopā iespējams palielināt valsts aizsardzības spējas un stiprināt Latvijas drošību, informē AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Krievijas sāktais karš Ukrainā uzskatāmi parāda, cik svarīga ir katra pilsoņa loma un iesaiste valsts aizsardzībā, un tieši Zemessardzē apgūtās militārās pamatiemaņas, kā arī iegūtās zināšanas un prasmes ir tās, kas nepieciešamas, lai krīzes situācijā aizsargātu savu ģimeni un aizstāvētu Latviju.

“Vēstures līkloči un arī šobrīd Ukrainā notiekošais ir parādījis, ka izšķirošos momentos tieši saliedēta sabiedrība ir lielākais pretspars ienaidniekam. Tāpēc aicinām iedzīvotājus iesaistīties valsts aizsardzībā, lai kopā nosargātu un stiprinātu Latviju. Svarīgi ir apzināties, ka līdzās vienotībai tikpat nozīmīgas ir praktiskās zināšanas un iemaņas, tā spējot izdarīt ļoti daudz savu tuvāko un savas valsts aizsardzības labā,” uzsver aizsardzības ministrs Artis Pabriks.

Kopumā šobrīd Zemessardzē dienē ap 8200 Latvijas pilsoņu, tomēr Valsts aizsardzības koncepcijas mērķis līdz 2024. gadam paredz palielināt zemessargu skaitu līdz 10 000.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par iestāšanos Zemessardzē un pieteikšanos rezervistu apmācībai

Zemessardzē var iestāties neatkarīgi no tautības, izglītības, specialitātes vai pieredzes. Kandidātam ir jābūt Latvijas pilsonim vecumā no 18 līdz 55 gadiem ar valsts valodas zināšanām vismaz vidējā (B1) līmenī, atbilstošu veselības stāvokli un fizisko sagatavotību. Vairāk informācijas par pieteikšanos Zemessardzē: www.esizemessargs.lv vai zvanot 1811.

Rezervistu militārās pamatapmācības kursu Nacionālie bruņotie spēki organizēs no 6. līdz 28. augustam Alūksnē, un tam var pieteikties līdz 17. jūlijam elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu, kas pieejama vietnē www.mil.lv/lv/rezerve/rezervistu-militara-pamatapmaciba. Mācībām aicināti pieteikties Latvijas pilsoņi vecumā no 18 līdz 50 gadiem, kuri vēlas iepazīt militāro vidi un apgūt militārās pamatzināšanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar papildu jautājumiem par mācību norisi iedzīvotāji aicināti vērsties Rezerves personāla uzskaites birojā, zvanot uz tālruņa numuru 67800270 vai rakstot uz e-pastu rezervists@mil.lv.

Kampaņas video “Nāc nosargāt un stiprināt!” pieejams Latvijas armijas “YouTube” vietnē.

Foto un video: publicitātes

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.