Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Arī šogad būs pieejama valsts apmaksāta mediācija ģimenes strīdos

Programmas laikā personām iespējams saņemt sertificēta mediatora pakalpojumus, lai risinātu ar bērnu interesēm saistītus strīdus.

Arī šogad turpināsies programmas “Mediācija ģimenes strīdos” īstenošana, lai sniegtu bezmaksas atbalstu ģimenēm strīdu gadījumos, kas skar bērnu intereses.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tieslietu ministrija aģentūru LETA informēja, ka ģimenes varēs izmantot piecas valsts apmaksātas mediācijas stundu sesijas, bet gadījumos, ja ģimenei ir trūcīgā vai maznodrošinātās ģimenes statuss – septiņas valsts apmaksātas mediācijas stundu sesijas.

Programmas laikā personām iespējams saņemt sertificēta mediatora pakalpojumus, lai risinātu ar bērnu interesēm saistītus strīdus, piemēram, saskarsmes jautājumus, bērna pastāvīgās dzīvesvietas noteikšanu, uzturlīdzekļu apmēra, vai maksāšanas kārtības noteikšanu, vecāku attiecību risināšanu un savstarpējās komunikācijas uzlabošanu.

Ģimenēm tik sniegts valsts apmaksāts mediācijas pakalpojums piecus stundu apjomā, personām ar trūcīgas vai maznodrošinātas personas statusu – septiņu stundu apjomā. Kopumā projekta ietvaros no valsts līdzekļiem pieejams finansējums 400 strīdu risināšanai. Papildus norādāms, ka mediācija var norisināties arī attālināti, izmantojot tiešsaistes rīkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sertificētu mediatoru padomes tīmekļa vietnē “www.sertificetimediatori.lv” var iepazīties ar sertificētu mediatoru sarakstu, kuri sniedz konsultācijas programmas ietvaros, tai skaitā, sertificētu mediatoru sarakstu, kuri strādā attālināti tiešsaistē, kā arī vispārēju informāciju par bezmaksas mediācijas procesu ģimenes strīdos.

Pērn uzsāktas 273 mediācijas, no tām 57% izbeigtas ar pilnīgu vai daļēju vienošanos, 17% – nav izbeigtas, jo turpinās mediācijas process, un 26% – izbeigtas bez vienošanās. Mediācijās visbiežāk tika risināti strīdi par: bērnu aizgādību, bērnu audzināšanas jautājumiem, saskarsmi ar bērniem, jautājumiem saistībā ar uzturlīdzekļiem, vecāku attiecībām un savstarpējo komunikāciju. Visaktīvāk mediācijas pakalpojumus izmantoja Rīgas reģiona iedzīvotāji, savukārt kūtrāk – Latgales. Programmā mediācijas pakalpojumus sniedza 36 sertificētie mediatori.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.