Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Auces pilsētas svētkos meklēs neparasto

Ar moto “Neparasto – meklēt prieks!” jau šā mēneša beigās, 28. un 29. jūlijā, sagaidīs Auces pilsētas svētkus., informē Dobeles novada pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien, 28. jūlijā, Vecauces pils parkā plkst. 22.00 klausītājus priecēs grupa “Jumis”, no tās sākotnējā sastāva, kas tapa 20. gs. 80. gadu beigās, izjūkot ansamblim “Turaidas Roze”, un apvienojumā ar grupas “Sīpoli” dalībniekiem, uzticīgs palicis dziedātājs Uģis Roze, kā arī taustiņinstrumentālists un komponists Einārs Jaunbrālis. Viņiem pievienojusies etnomūziķe, dziedātāja un koklētāja Lauma Matule, kas par pirms 30 gadiem radīto mūziku neko nezināja, taču neparastais vienmēr ir interesants. Neparasto meklēt piektdienas vakarpusē varēs arī orientēšanās piedzīvojumā, startēt sākot no Aspazijas laukuma. Savukārt disko mūzikas cienītājiem būs iespēja izlēkāties DJ Kapteiņa Reiņa un Winter Skies vadībā Auces brīvdabas estrādē.

Sestdien no plkst. 9.00 svētku dalībnieki neparasto meklēt tiks aicināti Svētku tirgū Ausmas un Maija ielās, savukārt Aspazijas laukumā no plkst. 11.00 bērni un jaunieši varēs piedalīties dabas spēlēs, atrakcijās, pārvarot neparastus šķēršļus un baudot lielo burbuļu šovu, kā arī kopā ar ģimeni par piemiņu pagatavot sev kādu svētku suvenīru. Retro “Annels” atrakciju parks Ausmas ielā darbosies līdz pat 30. jūlija rītausmai.

Vienlaikus Aspazijas laukumā no plkst. 11.00 līdz 15.00 gardēži varēs ielūkoties vēl nebijušā Auces pilsētas GARŠU SKVĒRĀ, kur kopā meklēsim Auces garšu vārda tiešā nozīmē. Auces garšas meklējumos tiks degustēti pilsētas saimnieču piedāvātie Auces garšas varianti – ēdieni, kas saimnieču prāt, var pretendēt uz titulu “Auces garša 2023”. Visas dienas garumā būs arī iespēja balsot par savu “Auces garšas” favorītu, pielikt roku pie Ilvas Liepnieces Auces kūkas gatavošanas, piedalīties meistarklasēs un dažādos gardos konkursos. Dienas beigās tiks paziņots uzvarētājs – ēdiens, kas tiks nominēts par “Auces garšu 2023”!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visi, kuri Auci vai tās apkārtni sauc par savām mājām, darba kolektīvi, biedrības, kaimiņu pagastu ļaudis un viesi mīļi gaidīti neparastā ampluā pievienoties Svētku gājienam “Neparasto – meklēt prieks”, plkst. 15.30 pulcējoties Stacijas laukumā, lai jau plkst. 17.00 kopā piedalītos Svētku atklāšanā, kur visus sveiks Dobeles novada domes priekšsēdētājs, pēc tam sekos jaundzimušo mazuļu godināšana, šos godināšanas mirkļus neaizmirstami mīļus padarīs bērnu muzikālā studija “Kukaiņi”.

Pilsētas svētku vakara muzikālo programmu atklās muzikālais koncertšovs “Uz balli ielūdz Adamsu ģimenīte”, kur varēs sastapt pasaulē bērniem un tīņiem tik ļoti pazīstamos varoņus. Savukārt plkst. 20.00 svētku viesus priecēs Marijas Naumovas īpašā jubilejas koncertprogramma, pēc tās sekos iemīļotās un leģendārās grupas “Eolika” un vakara izskaņā krāsaini azartiskās grupas “Carnival Youth” koncerts. Pēc pusnakts tumsu debesīs kliedēs Lāzeršova gaismu spēles, izgaismojot deju placi zaļumballei, kurā dejotgribētāji varēs izlustēties kopā ar grupu “Vēja runa”.

Plašāka svētku programma pieejama Dobeles novada pašvaldības mājaslapā www.dobele.lv

Foto: unsplash.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.