Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dienesta suns Jelgavas un novada skolās pie nepilngadīgiem jauniešiem atrod cigaretes

Attēlam ilustratīva nozīme

Likumsargu dienesta suns kārtējo reizi palīdzējis atrast jauniešus, kuri uzglabā aizliegtas vielas, un šoreiz tās bijušas cigaretes pie nepilngadīgajiem Jelgavas un Jelgavas novada skolās, informēja Valsts policijas (VP) Zemgales reģiona pārvaldes (ZRP) vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jelgavas iecirkņa darbinieki, sadarbojoties ar Valsts robežsardzes amatpersonām un dienesta suņiem Baffy un Grey, veica preventīva rakstura pārbaudes sešās izglītības iestādēs Jelgavā un Jelgavas novadā. Par dažādiem likumpārkāpumiem policisti ir sākuši piecus administratīvo pārkāpumu procesus.

Pārbaudes laikā dienesta suns Baffy norādīja uz vienu nepilngadīgu jaunieti, kurš aizdomās par atrašanos narkotisko vai psihotropo vielu iespaidā tika nogādāts uz medicīnisko pārbaudi ārstniecības iestādē, un policijā par minēto faktu ir sākts administratīvā pārkāpuma process.

Kalniņa informē, ka, pamatojoties uz Narkotisko un psihotropo vielu un zāļu, kā arī prekursoru likumīgās aprites likuma 48.panta pirmo daļu par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu iegādāšanos vai glabāšanu nelielā apmērā vai par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu lietošanu, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu no 50 līdz 280 eiro, turklāt pozitīvu ķīmiski-toksikoloģisko izmeklēšanas rezultātu gadījumā ir jāsedz arī izmeklējumu izmaksas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat pārbaudes laikā policisti konstatēja, ka viens jaunietis pie sevis jakas kabatā glabā cigarešu paciņu “Winston”, kurā atradās cigaretes, savukārt kāds cits jaunietis pie sevis glabāja elektronisko smēķēšanas ierīci un vienu plastmasas pudelīti ar šķidrumu “Jungle fever”. Tāpat vēl pie divām nepilngadīgām personām tika atrasta un izņemta zelējamā tabaka.

Bērnu tiesību aizsardzības likuma 48.panta pirmā daļa nosaka, ka bērns nedrīkst smēķēt, lietot bezdūmu tabakas izstrādājumus, glabāt tabakas izstrādājumus, augu smēķēšanas produktus, elektroniskās smēķēšanas ierīces un to uzpildes tvertnes. Visos četros iepriekš minētajos gadījumos arī tika sākti administratīvo pārkāpumu procesi.

Saskaņā ar Bērnu tiesību aizsardzības likuma 78.panta otrās daļas par tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču vai to uzpildes tvertņu iegādāšanos vai glabāšanu, ja to izdarījis bērns, piemēro brīdinājumu vai naudas sodu 15 eiro.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.