Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Dievnama dārzā iekārtota “Dzīvā Bētleme”

Draudzes rīkotā Bētlemes ainiņa ik gadu jelgavniekiem atgādina par Ziemassvētku garīgo nozīmi.

Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāles dārzā no 24. decembra līdz Jaunajam gadam būs iekārtota “Dzīvā Bētleme”. Tajā redzams Ziemassvētku stāsts par Jēzus dzimšanu kūtiņā pie mājdzīvniekiem. Draudzes rīkotā Bētlemes ainiņa ik gadu jelgavniekiem atgādina par Ziemassvētku garīgo nozīmi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

.Jelgavas Romas katoļu katedrāles prāvests dekāns Arnis Vizbelis skaidro, ka dārzā aiz katedrāles apskatāmā “Dzīvās Bētlemes” aina ar mājdzīvniekiem kūtiņā un figūrām Jāzepa, Marijas un jaundzimušā pestītāja veidolā atgādinās par pirmajiem Ziemassvētkiem, kad pasaulē nāca Jēzus Kristus. Tāpat kā citus gadus, Bētlemes ainiņas mājdzīvnieki atvesti no kopienas Bruknā. Apskatot “Dzīvo Bētlemi”, iedzīvotāji aicināti nepulcēties un ievērot visas spēkā esošās epidemioloģiskās drošības prasības.

Bētlemes attēlojuma ideja pieder svētajam Asīzes Franciskam, kurš 1223. gadā Grečo pilsētiņā Itālijā izveidoja pirmo “dzīvo Bētlemi”. Bētlemes silīte ir atgādinājums, ka Jēzus dzīvina mīlestību, dod ģimenēm spēku iet uz priekšu un savstarpēji piedot cits citam.

Bētlemes silītes aina būs iekārtota arī Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas Romas katoļu katedrāles telpās. Dievnamā dievkalpojumi notiek tikai epidemioloģiski drošā vidē (ar sadarbspējīgu Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu). Savukārt ārpus dievkalpojuma individuāli apmeklējumi var notikt arī bez vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāta uzrādīšanas jeb epidemioloģiski nedrošā vidē, taču šajā gadījumā dievnamā drīkst uzturēties ne ilgāk par 15 minūtēm.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.