Futbola komanda “FS Jelgava” pirmo reizi šajā “Optibet” Virslīgas sezonā pārspēja pretiniekus no “Tukums 2000/Telms” ar rezultātu 2:0 (1:0; 1:0). Vārtus jelgavnieku labā guva japānis Ikuto Gomi un Ralfs Maslovs.

“Tukums 2000/Telms” nomināli skaitās vājāka komanda, jo turnīra tabulā ir zemāka par jelgavniekiem. Tomēr no sezonas sākuma “FS Jelgava” nav izdevies pārspēt tukumniekus. Pirmo savstarpējo spēli komanda aizvadīja ar neizšķirtu rezultātu 2:2, bet otrajā mūsu futbolisti piekāpās ar rezultātu 0:2.

Kopš pēdējās savstarpējās spēles abas komandas ir veikuši izmaiņas sastāvā, kas papildināja gaidāmās spēles intrigu. “FS Jelgava” sākumsastāva uzbrukumu veidoja Rihards Bečers, Ikuto Gomi un Mārcis Peilāns. Tos malās atbalstīja Agris Glaudāns un Dāvis Mārcis Valmiers.

“FS Jelgava” futbolistiem spēles sākumā izdevās iegūt kontroli par bumbu un caur kreiso malu veidot uzbrukumus. Agris Glaudāns divcīņā pie soda laukuma ieguva bumbu un atdeva to japānim Ikuto Gomi uz soda laukuma līnijas tuvāk centram. Ikuto ilgi nedomājot raidīja bumbu vārtu tīklā un atklāja spēles rezultātu spēles 5. minūtē – 1:0.

Puslaika turpinājumā bumbas kontrole pārgāja no vienas komandas pie otras, kas ļāva abām komandām veidot uzbrukumus uz pretinieku vārtiem un padarot spēli skatāmu priekš 380 skatītājiem Jāņa Lūša stadionā Zemgales Olimpiskā centrā.

Tukumniekiem bija iespējas gūt vārtus, bet “FS Jelgava” vārtsargs Raivo Stūriņš neļāva viņiem izbaudīt priekus. Arī jelgavniekiem bija iespējas palielināt rezultātu, bet sitieniem pietika precizitātes.

Otrā puslaika sākumā mājinieku galvenais treneris Jozefs Škrliks labi sajuta savas komandas tempu un veica ātras uzbrucēju maiņas – Bečeru nomainīja Osuagvu, bet Peilānu pret Ralfu Maslovu. Svaigie uzbrucēji uzreiz iesaistījās spēlē, veidojot uzbrukumus uz tukumnieku vārtiem.

60. minūtē pēc centra pussarga Kevina Cēsnieka tālās piespēles Ralfs Maslovs aizskrēja ātrā pretuzbrukumā, kuru noslēdza ar precīzu bumbas raidījumu vārtos 60. minūtē – 2:0. Ralfam sen nav izdevies gūt vārtus un šos viņš atzīmēja ar sev raksturīgu manieri – metot salto uz vietas.

Otrais vārtu guvums ļāva “FS Jelgava” atkāpties aizsardzībā un “Tukums 2000/Telms” futbolisti mēģināja izmantot pārākumu bumbas kontrolē. Pie jelgavnieku soda laukuma viņi bieži zaudēja divcīņās, kas ļāva “FS Jelgava” futbolistiem veidot ātrus pretuzbrukumus. Ikuto Gomi un Viktoram Osuagvu bija vairākas iespējas gūt trešos vārtus, bet bumba lidoja garām vārtiem.

Spēles pēdējās minūtēs jelgavnieki pārgāja uz spēli aizsardzībā un to precīzi izpildīja nosargājot savu pirmo sezonas uzvaru pār tukumniekiem. Spēlē izcīnītie trīs punkti pacēla komandu turnīra tabulā par vienu pozīciju, bet tas varētu būt īslaicīgs kāpiens, ja “Mettai” rīt izdosies pārspēt “RFS”.

“FS Jelgava” nākamo savu spēli aizvadīs 1. septembrī, izbraukumā tiekoties ar turnīra otrās vietas īpašniekiem “Riga FC”.

“FS Jelgava” – “Tukums 2000/Telms” 2:0 (1:0; 1:0)

Vārti: 5′ Ikuto Gomi, 60′ Ralfs Maslovs.

Brīdinājumi: 26′ Rūdolfs Reingolcs, 54′ Mārcis Peilāns, 79′ Raivis Ķiršs, 81′ Armans Galajs, 90+4′ Maksims Sidorovs.

Galvenais tiesnesis: Jevgenijs Keziks

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: Raivo Stūriņš (G), Ikuto Gomi (90+2′ Artūrs Janovskis), Ryuga Nakamura, Vladyslav Veremieiev, Rihards Bečers (46′ Victor Uchechukwu Osuagwu), Valters Purs, Mārcis Peilāns (57′ Ralfs Maslovs), Kevins Cēsnieks (88′ Ralfs Šitjakovs), Dāvis Mārcis Valmiers, Agris Glaudāns, Andris Deklavs (C); rezervisti – Kristers Gabriels Bite (G), Vadym Mashchenko, Roberts Čevers, Kristers Pantelejevs, Valērijs Redjko; galvenais tiesnesis – Jozef Škrlik.

“FK Tukums 2000/Telms”: Vladislavs Kapustins (G), Kristaps Kārlis Krieviņš, Mikaze Nagasawa (58′ Kristiāns Kaušelis), Maroine Mihoubi, Raivis Ķiršs (79′ Armans Galajs), Deņiss Rogovs, Rūdolfs Reingolcs, Kaspars Anmanis (C) (58′ Ingars Sarmis Stuglis), Bogdans Samoilovs (70′ Ivan Koshkosh), Kristaps Puzānovs (70′ Rodrigo Gaučis), Maksims Sidorovs; rezervisti – Frenks Dāvids Orols (G), Pedro Arthur Lopes de Jesus, Daniels Grauds, Kārlis Mikuļskis; galvenais treneris – Kristaps Dišlers.