Sieviešu futbola 1. līgas komanda “FK Jelgava” 26. jūlijā savās mājās ceturtdaļfinālā ar rezultātu 0:2 (0:0; 0:2) piekāpās Augstākās līgas komandai “FK Iecava” un izstājas no cīņas par Latvijas kausu.

“FK Jelgava” dalību Latvijas kausa izcīņā sāka 12. jūlijā, kad astotdaļfinālā savās mājās tikās ar Augstākās līgas vienību “Rīgas futbola skola”. Jelgavas komandas galvenais treneris Aleksejs Osipovs to nosauca par labāko spēli, jo meitenes spēja izcīnīt uzvaru ar rezultātu 2:1 (1:0; 1:1). Ar vārtu guvumiem spēlē izcēlās Anna Poņatovska un Santa Baltause.

Ceturtdaļfinālā jelgavniecēm tika izlozēta spēle ar sadarbības partnerēm no Augstākās līgas – “FK Iecava”. Abas komandas ir cieši saistītas. Jelgavas komandas izveidojās pateicoties spēlētājām, kuras spēlēja Iecavas komandā. Arī šobrīd labākās Iecavas meitenes spēlē ar jelgavniecēm 1. līgā, bet labākās no Jelgavas palīdz “FK Iecava” Augstākā līgā.

Ceturtdaļfinālā “FK Iecava” dominēja bumbas kontrolē un uzbrukumos, bet pirmajā puslaikā pārspēt “FK Jelgava” vārtsardzi Elzu Renāti Strazdiņu nespēja. Jelgavniecēm arī bija daži veiksmīgi momenti, kuri varēja mainīt spēles gaitu, ja vien izdotos gūt vārtus.

Otrajā puslaikā “FK Iecava” uzbrucēja Alise Keita Baltrušaite aizskrēja ātrajā pretuzbrukumā un atklāja spēles rezultātu – 0:1. Tieši Alise ir viena no tām Iecavas meitenēm, kura palīdz “FK Jelgava” 1. līgā.

66. spēles minūtē jelgavniece Kate Rozenvalde neveiksmīgi ceļoties kājās, trāpīja ar kāju pretiniecei sejā un nopelnīja sarkano kartīti. “FK Jelgava” mazākumā uzmundrināja uz maiņu iznākusī hondurasiete Daniella Alehandra Rodrigesa Kaliksa. Diemžēl spēku izsīkums mājiniecēs vairojās un 78. minūtē “FK Iecava” un Latvijas U-19 valstsvienības uzbrucēja Santa Sanija Vuškāne ieraidīja “FK Jelgava” otro bumbu – 0:2.

Šī ir jau otrā reize, kad “FK Jelgava” nonāk Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfinālā un piedzīvo zaudējumu. 2022. gadā tika piedzīvots zaudējums pret spēcīgo “Liepājas futbola skolas” meiteņu komandu.

Sieviešu 1. līgas turnīra tabulā “FK Jelgava” šobrīd ieņem trešo vietu un līdz pirmās kārtas beigām komandai vēl jāaizvada divas spēles. 6. augustā izbraukumā pret “FB Gulbene/ZAFC” un 13. augustā savās mājās pret “Daugavpils futbola skolu”.