Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

FOTO: Vintāžas noskaņās aizritējuši Abgunstes muižas svētki

Svētdien, 20.augustā, Jelgavas novada Abgunstes muižā vintāžas stila noskaņās noritēja astotie muižas svētki – pagalmu piepildīja mūzika, oranžērijas pulcēja uz mākslinieciskām radošajām darbnīcām, bet vakara krēslā Abgunste jau tradicionāli izgaismoja skulptūru – šamota ugunskaķi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Muiža savu pagalms tika pielāgots un sadalīts radošajā zonā, aktīvajā, muzikāli izklaidējošajā daļā, ēšanas un atspirdzināšanās zonā, arī pašas muižas telpas atverot apskatei visas dienas garumā. Jautrībai darbojās gan moment-fotokaste, gan meistardarbnīcas, ļaujot klātesošajiem veidot dizaina pakaramos, vēdekļus, somiņas un ausu rotas, kaķu mozaīkas, sveces un auduma apdrukas. Muižu savā radošajā līdzdarbībā bija pagodinājis arī starptautisku keramikas simpoziju dalībnieks – gruzīņu keramiķis Gigiša Pačkoria, savukārt vakara performances – kvēlojošā kaķa skulptūru darināja Ieva Jurka, laujot tam uzliesmot vakara krēslas gaismā.

Pasākuma viesi bija ievērojuši aicinājumu uz svētkiem ierasties ar vintāžas stila detaļām apģērbā, tāpēc pagalmu piepildīja eleganti apmeklētāji, kas muižas atmosfēru pārvērta īpašā pasaulē.

“Abgunste nav tikai pasākumu vieta – jā, tā ir mūsu mājas un dzīvesvieta, bet tā vienlaikus ir arī sabiedrības projekts, kas visu laiku attīstās, pateicoties cilvēkiem, kas ierodas un svin svētkus, uztic mums sarūpēt nozīmīgus pasākumus viņu dzīvēs vai svarīgas dienas uzņēmumiem. Pateicamies par atsaucību, apmeklējumu un pats būtiskākais – iesaistīšanos šajā mazajā teijāterī jeb uzburtajā vintāžas kostīmdrāmā, kas mums nudien visiem kopā izdevās!” teic muižas saimnieki Asnāte un Jānis Avotnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka pasākumā iekasētā ieejas maksa vēlāk kļūst par biedrības “Radošuma meka” līdzfinansējums projektu īstenošanai Abgunstes muižas plānotajiem restaurācijas darbiem un apkārtējās teritorijas uzturēšanai.

Foto: Jānis Romanovskis

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.