“FS Jelgava” turpina savu uzvaru gājienu (FOTO)

Jelgavas futbola komanda “FS Jelgava” svētdien savās mājās ar rezultātu 2:0 (1:0; 1:0) pieveica pretiniekus no “JDFS Alberts”, svinot septīto uzvaru pēc kārtas “Optibet” Nākotnes līgas čempionātā. Ar vārtu guvumiem spēlē izcēlās Kevins Cēsnieks un Ralfs Maslovs.

Pirmajā puslaikā “FS Jelgava” futbolistiem izdevās iegūt pārsvaru bumbas kontrolē, bet pretinieks sīvi cīnījās pret jelgavniekiem, neļaujot viņiem nonākt vārtu tuvumā. “JDFS Alberts” izmantoja katru momentu, lai veidotu ātrus pretuzbrukumus, kurus pārsvarā spēja neitralizēt laukuma saimnieku aizsargi.

Pirmā puslaika 16. minūtē “FS Jelgava” pussargs Kevins Cēsnieks ieguva bumbu un soda laukuma līnijas raidīja to vārtos. Bumbas lidojumu bloķēja viesu komandas kapteinis Roberts Ralfs Gudēns, bet tā veiksmīgi atleca atpakaļ pie Kevina un viņš to pa zemi raidīja vārtu kreisajā stūrī – 1:0.

“Vārtu guvumā man paveicās un beidzot sanāca gūt savus pirmos vārtus čempionātā,” – savu panākumu komentēja Kevins Cēsnieks.

Otrajā puslaikā cīņa kļuvusi krietni atklātāka. “FS Jelgava” biežāk nonāca pie pretinieku vārtiem un veidoja vārtu gūšanas momentus, kurus vairākas reizes skatāmos lēcienos neitralizēja “JDFS Alberts” pieredzes bagātais vārtsargs Germans Māliņš.

Spēles 74. minūtē pēc Mārča Peilāna un Daniele Olivieri piespēlēm, “FS Jelgava” pussargs Ralfs Maslovs no soda laukuma labās puses aukstasinīgi raidīja bumbu vārtu augšējā, kreisajā stūrī – 2:0.

“Kad es iesitu bumbu vārtos, es biju beigts. Man pat nebija enerģijas, lai nosvinētu vārtu guvumu. Gribēju uzmest salto, bet nebija spēka un es būtu vienkārši nokritis,” – tā Ralfs komentēja izjūtas pēc svarīga vārtu guvuma.

Spēles atlikušajā laikā abas komandas veidoja ātrus pretuzbrukumus uz pretinieku vārtiem un jāatzīst “FS Jelgava” vārtsarga Edgara Andrejeva pašaizliedzīgo spēli vārtos, kura ļāva jelgavniekiem izcīnīt ceturto “sauso” uzvaru pēc kārtas un piekto visā sezonā.

Pirmajā puslaikā mums bija uzsvars uz pressingu, neļaut spēlēt caur vārtsargu, bet tas mums galīgi nesanāca. Otrajā puslaikā mēs nedaudz samainījām kur un kurš iet, attiecīgi arī labāk sanāca un bija vieglāk. Joprojām bija uzdevums pressingot un nezaudēt spēli,” – spēles gaitu komentēja otro vārtu guvējs Ralfs Maslovs.

Biju diezgan dusmīgs par savu spēli pirmajā puslaikā, jo nesanāca nekas un nezināju ko darīt. Otrajā puslaikā kļuvu aktīvāks, jo tādā veidā iznāca manas dusmas. Sāku vairāk skriet un gribējās arī iesist bumbu vārtos,” – atklāja Ralfs.

Pretinieks bija tāds pats, kā iepriekšējais no “Dinamo Rīga”, bet tikai jaunāki. Attiecīgi viņiem ir lielāka vēlme, viņi tic saviem spēkiem un viņi grib tikt kaut kur augstāk, nekā “Dinamo”. Viņi spēja skriet līdz otra puslaika beigām, un tas bija grūtākais priekš mums,” – skaidroja Ralfs spēles saspringto gaitu.

Sākums bija diezgan grūts. Nepareizi mēģinājām pressingot.  Pretiniekam diezgan viegli sanāca veidot pretuzbrukumus un mums bija daudz jāskraida. Otrajā puslaikā pamainījām taktiku, kļuva divreiz vieglāk, un spēle uzreiz aizgāja,” – pussargs Kevins Cēsnieks piebalsoja savam komandas biedram.

Izcīnītā uzvara ļauj “FS Jelgava” saglabāt pirmo pozīciju “Optibet” Nākotnes līgas turnīra tabulā, bet otrajā pozīcijā ar tādu pašu punktu skaitu atrodas “Valmiera FC-2/VSS”. Pirmā pozīcija jelgavniekiem ir dēļ labākas gūto un zaudēto vārtu attiecības.

Nākamo spēli “FS Jelgava” aizvadīs 28. maijā un savā mājas laukumā uzņems desmitās vietas īpašniekus “FK Smiltene/BJSS”. Neskatoties uz pretinieku vietu turnīra tabulā, šo komandu nedrīkst novērtēt par zemu, jo tuvākiem konkurentiem – valmieriešiem, tie piekāpās tikai ar rezultātu 2:3.

Video ar spēles labākajiem momentiem var aplūkot šeit.

Komandu sastāvi

“FS Jelgava”: 92 Edgars Andrejevs (C) (G), 21 Valters Laiviņš, 24 Kevins Cēsnieks (7 Vladislavs Žihs 67′), 2 Bruno Agnis Čākurs, 18 Ralfs Maslovs (28 Andris Deklavs 82′), 8 Mārcis Peilāns (27 Kristaps Ričards Sleņģis 90’+2′), 99 Rihards Bečers (25 Ričards Jirgensons 82′), 20 Ralfs Šitjakovs, 17 Kristers Pantelejevs (11 Daniele Olivieri 46′), 6 Dāvis Vējkrīgers, 4 Valērijs Redjko. Rezervisti: 41 Rolfs Meiliņš (G).

“JDFS Alberts”: 1 Germans Māliņš (G), 21 Kristofers Sticenko, 13  Ņikita Martiņenko, 26 Roberts Ralfs Gudēns (C), 14 Tomass Zāgs (22 Haralds Kalniņš 64′), 4 Roberts Adītājs, 2 Kārlis Pirktiņš, 3 Kārlis Strautmanis, 17 Natans Kats (20 Jānis Pakalns 73′), 8 Kristaps Maksimovs (10 Harijs Vīksna 79′), 11 Kristers Oto Augusts. Rezervisti: 12 Nauris Nizinskis (G), 27 Ričards Šauers, 23 Henrijs Auseklis, 18 Kristaps Marks Breikšs.