Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Gaida, ko par “Zemgales veselības centru” teiks prokuratūra

Aptuveni pirms mēneša Jelgavas novada pašvaldība nosūtīja Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai lūgumu izvērtēt kapitālsabiedrības SIA “Zemgales veselības centrs” līgumattiecības ar pašvaldību. Atbilde no Ģenerālprokuratūras vēl ir jāgaida. Arī novada domes opozīcijas deputāti līdzīgu lūgumu ir nosūtījuši Zemgales tiesu apgabala virsprokuroram Aigaram Bičušam un Saeimas Juridisko lietu komisijai.

Pērn oktobrī trauksmi par Jelgavas novada pašvaldības kapitālsabiedrību SIA “Zemgales veselības centrs” (ZVC) cēla septiņi Jelgavas novada opozīcijas deputāti – Uldis Ainārs, Irina Dolgova, Jānis Kažotnieks, Ģirts Neija, Andris Ozoliņš, Artūrs Semjonovs un Pēteris Veļeckis. Viņi norādīja, ka divdesmit gadu garumā, kamēr ZVC kā pašvaldības īpašums ir nodots koncesijā privātā uzņēmuma pilnsabiedrības “Kapitāla pārvaldes sistēmas” pārraudzībā, pašvaldība par to nav saņēmusi ne centa.

“Tas būtu tas pats, ja es kādam, neprasot neko, nodotu savu darba kabinetu,” līdzīgi minētajam septiņniekam spriež arī novada domes priekšsēdētājs Madars Lasmanis. Viņam liekas savādi, ka divdesmit gadu laikā Uzņēmumu reģistrs, “neskaitāmas kontroles un auditi, ieskaitot augsti apmaksātos Jelgavas novada pašvaldības juristus”, nav manījuši, ka koncesijas līgums nav korekts un ZVC nenes pašvaldībai nekādus ienākumus.

Problēmu deputātu septiņnieks atklāja 2022. gadā, kad saskaņā ar 2003. gadā noslēgto koncesijas līgumu tā darbības atlikušais termiņš bija nepilni divi gadi. Pašvaldība nolīga advokātu Aivaru Bērziņu, kas, izpētot problēmsituāciju, apstiprināja, ka pašvaldības koncesijas līgums nav juridiski pareizs. “Zemgales Ziņas” pērn rakstīja, ka līdzīgu secinājumu izteica arī Pārresoru koordinācijas centrs. Galu galā apmēram pirms mēneša lūgumu izvērtēt šo problēmu pašvaldība nosūtīja Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūrai, kuras atbilde vēl ir jāgaida. No opozīcijas deputātiem līdzīgs lūgums ir nosūtīts Zemgales tiesu apgabala virsprokuroram Aigaram Bičušam un Saeimas Juridisko lietu komisijai.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties ZZ.lv abonementu:

"ZZ.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē ZZ.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā ZZ.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.