Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Gaso” zāģēs kokus, kuru saknes sāk ieaugt gāzesvados

Lai novērstu potenciālu gāzes avāriju, no 5. līdz 16. decembrim akciju sabiedrība “Gaso” Māras ielā 10, Meiju ceļā 30, Lidotāju ielā 2 un Katoļu ielā 1 organizēs koku, kuru saknes sāk ieaugt gāzesvados, zāģēšanu. Kopumā tiks nozāģēti seši koki, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Veicot sadales gāzesvadu tehnisko uzraudzību ar speciālu aparatūru, Māras ielā, Meiju ceļā, Lidotāju ielā un Katoļu ielā speciālisti konstatēja vairākas pazemes gāzesvadu aizsargpārklājuma bojājumu vietas. Bojājumu vietas atrodas zem koku saknēm, kas aug gāzesvadu aizsargjoslā. Koki atrodas daudzdzīvokļu namu pagalmos un šos pagalmus izdaiļo, bet drošība ir pirmajā vietā. Lai nenotiktu gāzes avārija, koki, kuru saknes sāk ieaugt gāzesvados, ir jānozāģē,” skaidro AS “Gaso” pārstāve Jana Rubinčika.

“Gaso” Jelgavas iecirkņa vadītājs Andis Šeršņovs papildina, ka Māras ielā un Meiju ceļā tiks nozāģēti pa diviem kokiem, kas apdraud drošību, bet Lidotāju un Katoļu ielā – katrā pa vienam. Darbus veiks SIA “Labie koki”.

Kā skaidro J.Rubinčika, speciāla atļauja no pašvaldības šo koku ciršanai nav nepieciešama, jo saskaņā ar Aizsargjoslu likuma 61. panta 7. daļu “aizsargjoslas gar autoceļiem un dzelzceļiem, ap gāzesvadiem, gāzes apgādes iekārtām un būvēm, gāzes noliktavām un krātuvēm, ap ogļūdeņražu ieguves vietām, naftas, naftas produktu, bīstamu ķīmisko vielu un produktu cauruļvadiem, tilpnēm, krātuvēm, pārstrādes un pārkraušanas uzņēmumiem uztur ugunsdrošā stāvoklī. Uzturēšanas kārtību nosaka šo aizsargjoslu noteikšanas metodikā”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gaso” norāda, ka koku vai krūmu sakņu sistēma, kas ar laiku apaug apkārt pazemes gāzesvadiem, ir būtiska problēma, kas rada neatgriezeniskus tērauda gāzesvadu un to izolācijas aizsargpārklājuma bojājumus. Šādu bojājumu rezultātā var rasties situācija, kad jāveic neatliekami avārijas remontdarbi, tas ir, ārējā izolācijas pārklājuma nomaiņa vai pat gāzesvada posma nomaiņa. “Gaso”, veicot sadales gāzesvadu trašu tehnisko uzraudzību, regulāri seko līdzi tam, lai šādas avārijas nenotiktu.

Foto: AS “Gaso”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.