Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Glābējiem nedēļas nogalē Zemgalē 26 izsaukumi uz spēcīgā vēja seku likvidēšanas darbiem

Aizvadītajās trijās diennaktīs, laikā no 14. janvāra pulksten 6.30 līdz 17. janvāra pulksten 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Zemgales reģiona brigāde saņēma 61 izsaukumu – 11 uz ugunsgrēku dzēšanu, 46 uz glābšanas darbiem un vēl četri izsaukumi bija maldinājums, informē VUGD.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naktī uz sestdienu Dobeles novada Lielauces pagastā vienstāva saimniecības ēkā dega siens un bēniņu pārsegums 40 m2 platībā.

Ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros sestdien Pavasara ielā Jelgavā dega dzīvžogs 24 m2 platībā, sestdien Zileņu ielā Jelgavā dega šķūnis 8 m2 platībā un svētdien no rīta Dobeles novada Lielauces pagastā dega neapsaimniekota kūts 25 m2 platībā.

Piektdien ugunsdzēsēji glābēji turpināja likvidēt spēcīgā vēja radītās sekas. Kopumā saņemti 26 izsaukumi. Ugunsdzēsēji glābēji sazāģēja vēja nolauztus kokus, lai atbrīvotu ceļa braucamo daļu:

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
  • Tukuma novada Kandavas, Sēmes (divi izsaukumi), Smārdes (2 izsaukumi) un Lapmežciema pagastā;
  • Jelgavas novada Vilces, Cenu un Valgundes pagastā;
  • Bauskas novada Pilsrundāles, Valles, Vecumnieku (3 izsaukumi) un Rundāles pagastā;
  • Dobeles novada Lielauces, Dobeles un Bērzes pagastā;
  • Aizkraukles novada Daudzeses, Klintaines un Sērenes pagastā;

Jelgavas novada Cenu pagastā spēcīgais vējš divstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai norāva jumta segumu apmēram 150 m2 platībā. Ugunsdzēsēji glābēji ierobežoja teritoriju un demontēja bīstamākos ķieģeļus un konstrukcijas, kas draudēja nokrist. Ēku apsekoja būvinspektori un tās iedzīvotāju izmitināšanu nodrošināja Jelgavas novada pašvaldība.

Asteru ielā Jelgavā ugunsdzēsēji glābēji piecstāvu dzīvojamai mājai demontēja vēja atrautas jumta konstrukcijas.

Svētdien pulksten 18.28 ugunsdzēsēji glābēji devās uz Jelgavas novada Eleju, kur sagruva vienstāva dzīvojamās mājas piebūves siena 4 m2 platībā. Pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji ierobežoja bīstamo teritoriju. Informācija par notikušo tika nodota Jelgavas novada pašvaldībai, kas parūpējās par iedzīvotāju izmitināšanu un veiks ēkas apsekošanu.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.