Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

“Gren” veiks siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes vairākiem siltumtīklu posmiem

Lai nodrošinātu drošu un kvalitatīvu siltumapgādes pakalpojuma sniegšanu Jelgavā, no 12. līdz 26. jūlijam “Gren” plāno veikt siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes vairākiem siltumtīklu posmiem, informē pašvaldība. Ēkās, kuras atrodas hidraulisko pārbaužu veikšanas rajonā, uz laiku tiks pārtraukta karstā ūdens piegāde.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmās hidrauliskās pārbaudes Jelgavā ir plānotas 12. jūlijā Pasta ielas – Zemgales prospekta – Palīdzības ielas rajonā un Pārlielupē: Brīvības bulvāra – Kronvalda – Rīgas – Zāļu ielas rajonā. Sīkāka informācija par plānotajām hidraulisko pārbaužu veikšanas vietām un ar to saistītajiem siltumenerģijas (karstā ūdens) piegādes pārtraukumiem, tiks sniegta gan pārvaldniekiem, gan konkrēto māju iedzīvotājiem pirms katras konkrētās, plānotās hidrauliskās pārbaudes.

Aktuālā informācija par siltumenerģijas piegādes pārtraukumiem pieejama “Gren” mājaslapā www.gren.lv sadaļā “Klientiem – Siltumenerģijas piegādes pārtraukumi”.

Siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes ir efektīvs veids, lai pārliecinātos par siltumtīklu hermētiskumu un drošību, un samazinātu iespējamos siltumtīklu bojājumus apkures sezonas laikā. Hidrauliskās pārbaudes laikā siltumnesēja spiediens siltumtīklos ir paaugstināts. Tādēļ drošības nolūkos, uz hidrauliskās pārbaudes veikšanas laiku, siltumenerģijas piegāde klientiem tiek pārtraukta. Lai iespējamo siltumtīklu bojājumu gadījumā, kuri varētu tikt konstatēti hidrauliskās pārbaudes laikā, apkārtējā vidē neizplūstu karsts siltumnesējs un nenodarītu kaitējumu ne cilvēkiem, ne videi, pirms hidrauliskās pārbaudes siltumnesēju atdzesē līdz + 45 °C. Tādēļ karstā ūdens temperatūra ēkās, kuras skars hidrauliskā pārbaude, pakāpeniski samazināsies jau iepriekšējās dienas vakarā. Ja hidrauliskās pārbaudes laikā bojājumi siltumtīklos netiks konstatēti, siltumenerģijas piegāde ēkām var tikt atjaunota pirms informatīvajā paziņojumā norādītā laika. Gadījumā, ja kāds siltumtīklu posms hidraulisko pārbaudi neizturēs un būs nepieciešami remontdarbi, konkrēto ēku pārvaldnieki un iedzīvotāji tiks par to informēti papildus, un siltumenerģijas piegāde tiks atjaunota pēc bojājuma novēršanas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadījumā, ja hidraulisko pārbaužu veikšanas laikā, iedzīvotāji novēro zaļganas krāsas ūdens noplūdes (jo siltumnesējs ir iekrāsots ar videi un cilvēka veselībai nekaitīgu pārtikas krāsvielu), lūgums nekavējoties ziņot “Gren” Klientu apkalpošanas centram pa tālruni 63007055.

Šovasar siltumtīklu hidrauliskās pārbaudes “Gren” veiks vairākiem siltumtīklu posmiem, kuros pēdējo piecu gadu laikā pārbaudes nav veiktas vai kuros apkures sezonas laikā konstatēti un novērsti kādi bojājumi. Kopējais šovasar pārbaudāmo siltumtīklu garums ir 14 kilometri, kas ir aptuveni 11 procenti no Jelgavas centralizētās siltumapgādes sistēmas tīklu kopējā garuma, kas ir 79,5 kilometri.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.