Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Hercoga Jēkaba laukumā notiks rudens gadatirgus

Sestdien, 23. septembrī, no pulksten 10 līdz 15 Hercoga Jēkaba laukumā notiks rudens ražas un stādu gadatirgus, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gadatirgū savu izaudzēto un darināto jelgavniekiem piedāvās ap 180 tirgotāju. Tajā varēs iegādāties stādus, sezonālos produktus, kā arī amatnieku darinājumus. Gadatirgus laikā paredzēta arī kultūras programma. Savukārt skvērā aiz kultūras nama notiks aktivitātes bērniem.

Pašvaldības iestādes “Kultūra” kultūras darba speciāliste Santa Sīle uzsver, ka, neskatoties uz audzētājiem ne vienmēr labvēlīgajiem laika apstākļiem, arī šogad gadatirgū būs plašs gan rudenī stādāmo augu klāsts, gan jau izaudzētais un ziemas krājumiem pārstrādātai

Gadatirgū varēs nopirkt svaigas rudens veltes – ābolus, bumbierus, dzērvenes, kartupeļus, sīpolus, ķirbjus, kāpostus un daudz ko citu –, kā arī šos labumus pārstrādātus un gatavus celšanai galdā, piemēram, skābētus kāpostus un gurķus, marinētus ķirbjus, dažādus saldus un sāļus ievārījumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

S.Sīle ar plašo piedāvājumu uz tirgu aicina ne tikai dārza īpašniekus, bet ikvienu pilsētnieku: “Būs kūpināta gaļa, siers, maize, medus un mājas vīns. Protams, arī mājražotāju ceptie našķi – bulciņas, pīrāgi un sklandrauši.” Tā būs arī laba iespēja laikus iegādāties Ziemassvētku dāvanas, kurām noder māla trauki, klūdziņu un skalu pinumi, tekstils, silti un skaisti cimdi, zeķes, kā arī citi adījumi.

Kā jau kārtīgā gadatirgū, paredzēta arī kultūras programma. Apmeklētāju priekam pie kultūras nama uzstāsies Jelgavas tautas deju ansambļi “Lielupe”, “Diždancis” un “Ritums”, kā arī muzicēs brāļi Puncuļi.

Skvērā aiz kultūras nama īpaši būs gaidīti bērni – plānots, ka varēs radoši izpausties un parādīt savu izdomu, izmantojot rudens veltes, kā arī varēs sastapt minizoo iemītniekus.

Foto: pašvaldības iestāde “Kultūra”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.