Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Hercoga Jēkaba laukumā uzstādīta brīvdabas izstāde

Pieminot Latvijas Republikas 1940. gada 17. jūnija okupāciju, Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs Jelgavas centrā – Hercoga Jēkaba laukumā – no 12. jūnija līdz 20. jūnijam piedāvā jelgavniekiem apskatīt brīvdabas izstādi “Viņi lēma, mēs maksājām”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādes 17 informatīvo stendu vienā pusē apmeklētāji var aplūkot izstādi par 1940. – 1941. gada notikumiem Latvijā un Jelgavā,  savukārt stendu otrā pusē aplūkojamas Jelgavas Tirgus laukuma (tag. Hercoga Jēkaba laukums) 20.gs. pirmās puses fotogrāfiju kopijas, kas sniedz ieskatu Jelgavas tirgus darbības ikdienā un attēlo Jelgavas Tirgus laukuma apbūvi, pirms tā tika iznīcināta II pasaules kara laikā kaujās par Jelgavu 1944. gada vasarā.

Ģ. Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzeja direktora vietnieks Gints Putiķis, aicinot interesentus uz izstādi, norāda: “Muzeja sagatavotā izstāde ir vien neliels ieskats 1939.–1941. gada notikumos Latvijas valstī un Jelgavā. Tas ir stāsts par realitāti un ilūzijām, kur valsts līderu drosmes un autoritārās varas ierobežotās tautas pašcieņas pietrūka, lai nosargātu savu valsti – Latviju! Izstādes nosaukums “Viņi lēma, mēs maksājām” bija aktuāls tolaik un diemžēl arī šodien, jo turpinām maksāt arī mūsdienās, kad Eiropā atkal ir karš un agresors ir iekapsulējies laikā un domā 20. gs. 30. gadu totalitāro lielvaru ģeopolitisko ambīciju kategorijās”.

Izstāde Hercoga Jēkaba laukumā skatāma līdz 20.jūnijam. Pēc tam izstādes eksponēšanas turpinājums būs pie Ģ. Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.