Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jaunietis pret atlīdzību mēģina nodot Jelgavas cietumā ieslodzītajam 45 aizliegtus priekšmetus

6. septembrī 2004. gadā dzimis jaunietis savam paziņam, kurš Jelgavas cietumā izcieš sodu, pienesumā nodotā ledusskapī „Hisense” slēptā veidā bija ievietojis aizliegtus priekšmetus – 27 mobilos tālruņus, 9 modemus, 4 SIM kartes, 3 austiņas ar mikrofonu, vienu mobilā tālruņa uzlādes uzgali un vienu mikrofonu ar audio uzgali, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms pienesumā esošo mantu pārbaudes un apskates, jaunietis tika brīdināts un pret parakstu iepazīstināts par nelikumīgu vielu un priekšmetu nodošanas un saņemšanas aizliegumu personām, kuras ievietotas ieslodzījuma vietās, kā arī par administratīvo un kriminālatbildību.

Kā jaunietis skaidroja likumsargiem, viņš esot apzinājies, ka ledusskapī aiz labās un kreisās puses apšuvuma putu polistirola izolācijā paslēptos priekšmetus ienest ieslodzījuma vietā ir aizliegts, taču puisis to darījis mantkārīgā nolūkā, jo par pretlikumīgo rīcību viņam piesolīta atlīdzība – aptuveni 450 eiro. Savukārt par visu ledusskapī paslēpto priekšmetu iegādi 18 gadīgais jauneklis esot samaksājis apmēram 150 eiro.

Policija par notikušo sāka administratīvā pārkāpuma procesu un aizliegtos priekšmetus konfiscēja. Tāpat jaunietis ir brīdināts, ja minētais pārkāpums tiks izdarīts atkārtoti gada laikā, viņš tiks saukts pie kriminālatbildības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši Latvijas Sodu izpildes kodeksam par naudas, korespondences, pārtikas produktu, alkohola, kā arī citu vielu, izstrādājumu un priekšmetu nelikumīgu, no pārbaudes paslēptu nodošanu vai par darbībām ar mērķi jebkurā veidā tos nodot notiesātajam piemēro naudas sodu līdz 70 eiro.

Foto: Valsts policija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.