Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā aizdomās par laupīšanu, kas saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu sievietei, apcietināts vīrietis

20. janvārī Jelgavā savā dzīvesvietā tika atrasta sieviete, kurai bija nodarīti smagi miesas bojājumi. Likumsargi netālu no nozieguma vietas aizturēja vīrieti, kuram Zemgales rajona tiesa nākamajā dienā piemēroja apcietinājumu. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ceturtdien, 20. janvārī kādā no Jelgavas dzīvokļiem laupīšanas nolūkā notika uzbrukums 1952. gadā dzimušai sievietei. Dzīvokļa saimnieces saucienus pēc palīdzības sadzirdēja kaimiņi, kuri nekavējoties, riskējot ar savu dzīvību un veselību, devās palīgā un arī izsauca policiju.

Kad notikuma vietā ieradās Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas darbinieki un Valsts policijas darbinieki, kaimiņi norādīja, kurā virzienā uzbrucējs devies, un tā rezultātā uz karstām pēdām netālu no nozieguma vietas aizdomās par izdarīto noziedzīgo nodarījumu tika aizturēts 1986. gadā dzimis vīrietis.

Dzīvokļa saimniece savā dzīvesvietā tika atrasta, esot bezsamaņā. Viņai bija nodarīti smagi miesas bojājumi, un sievieti nogādāja ārstniecības iestādē. Jāpiebilst, ka no dzīvokļa tika nozagtas dažādas mantas. Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieku operatīvās darbības rezultātā nolaupītās mantas atgūtas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija izsaka pateicību Jelgavas iedzīvotāju drosmīgai un pašaizliedzīgai rīcībai un Jelgavas pilsētas pašvaldības policijas darbiniekiem par veiksmīgu sadarbību, kas palīdzēja atklāt šo sevišķi smago noziedzīgo nodarījumu.

21. janvārī Zemgales rajona tiesa vīrietim piemēroja stingrāko drošības līdzekli – apcietinājumu. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Kriminālprocess tika sākts pēc Krimināllikuma 125. panta pirmās daļas, proti, par smaga miesas bojājuma tīšu nodarīšanu un vēlāk pārkvalificēts pēc 176. panta ceturtās daļas – par laupīšanu, ja tā saistīta ar smagu miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var tikt piemērota brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz piecpadsmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.