Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavā ūdens no ielām aizplūda aptuveni trīs stundu laikā pēc lietus; pilsētas apsekošana turpinās

Jelgavā vakar, 19.jūnijā, lietusgāzes laikā nolija aptuveni 30–45 procenti no mēneša normas. Lietus ūdens, kas applūdināja pilsētas ielas un krustojumus, aizplūda aptuveni trīs stundu laikā pēc intensīvā lietus. Šobrīd atsevišķos grāvjos vēl saglabājies augsts ūdens līmenis, bet tas pamazām aizplūst. Negaisa laikā pilsētā nolauzti vairāki zari un koki, un šodien tiek organizēta to savākšana. Pilsētas apsekošana turpinās, lai apzinātu citus spēcīgo nokrišņu un negaisa radītos postījumus, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pašvaldības operatīvās informācijas centrs informē, ka meteoroloģiskajā stacijā Rūpniecības ielas un Tērvetes ielas krustojumā vakar no pulksten 18 līdz 23.09 fiksētais nokrišņu daudzums ir 32,14 milimetri uz kvadrātmetru, bet Rīgas ielas un Brīvības bulvāra stacijā no pulksten 18.10 līdz 22.06 fiksēti 24,4 milimetri uz kvadrātmetru. Savukārt vēja brāzmas negaisa laikā sasniedza 16 metrus sekundē.

Ņemot vērā nokrišņu daudzumu, ielu un zemāko krustojumu applūšana ir likumsakarīga, jo lietus ūdens novades sistēma nespēj paņemt pretī uzreiz visu ūdens daudzumu. Pašvaldības iestādē “Pilsētsaimniecība” norāda, ka situācija pilsētā normalizējusies aptuveni trīs stundu laikā pēc stiprās līšanas. Vakar vakarā par applūšanu saņemtas ziņas no 15 adresēm. Šorīt ūdens visur jau ir aizplūdis.

“Kopumā būtiski postījumi nav fiksēti. Ceļu un ielu infrastruktūra nav bojāta, un arī izskalojumi nav novēroti. Speciālisti gan vēl turpina apsekot pilsētu,” informē “Pilsētsaimniecības” pārstāve Līga Brūvere, papildinot, ka pēc lietusgāzes saņemtas arī sūdzības par pārplūdušiem grāvjiem, taču šobrīd arī tur ūdens līmenis samazinās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stiprais vējš gan radīja problēmas ar gūlijām. Proti, vēja laikā uz ielām bija sakrituši zari un lapas, kas nosprostoja gūlijas, taču, konstatējot problēmu, tās uzreiz tika tīrītas, lai paātrinātu ūdens novadi no ielām.

Šodien atkārtoti no sanešiem un nopļautās zāles tiks attīrītas gūlijas Loka maģistrālē, Uzvaras ielā, Ausekļa ielā, Izstādes ielā, Filozofu ielā, Tērvetes ielā, Kastaņu ielā, Vīgriežu ielā, Lietuvas šosejā un Miera ielā. Tāpat tiks veikta attīrīšanas bloku tīrīšana no sanešiem Jāņa Čakstes bulvārī, tīrīti Tērvetes un Jāņa ielu sūknētavas grozi un restes pie ieplūdes. Visas sūknētavas ir darba kārtībā.

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta glābēji vakar snieguši palīdzību Vīgriežu ielā, Sporta ielā, kā arī Miezītes ceļā, kur uz automašīnām bija uzkrituši koki. Visos trijos gadījumos ugunsdzēsēji glābēji, izmantojot motorzāģi, kokus sazāģēja un automašīnas atbrīvoja. Cilvēki notikumos nav cietuši. Tāpat ugunsdzēsēji glābēji Vīgriežu ielā, kur no daudzdzīvokļu ēkas jumta  bija atrauta skārda loksne, demontēja to, novēršot apdraudējumu iedzīvotājiem.

Foto: “Pilsētsaimniecība”, Jelgava.lv, Renate Erlecka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.