Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas komanda Aļaskā nopelna zeltu un vēl vienu sudrabu

ASV, Aļaskā, vēl līdz 3. martam turpinās pasaules ledus mākslas čempionāts, kurā Latviju pārstāv divas Jelgavas komandas. Startējot komandā pa divi, Jelgavas tēlnieki Latvijai izcīnījuši zelta un sudraba godalgu, informē Jelgavas pašvaldības iestāde “Kultūra”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar zelta medaļu novērtēta skulptūra “Lāču zvaigznāji”, kuru veidoja Maija un Kārlis Īles, bet ar sudraba medaļu Ainara Zingnika un Mintauta Buškevica veidotā skulptūra “Ekvinokcija”.

Kārļa un Maijas Īļu veidotā skulptūra brīdina par degošu ledu. “Lāču zvaigznāju” autori uzsver: “Ja arktiskais ledus turpinās kust tāpat kā tagad, vienīgā polārlāču atrašanās vieta būs debesis”. Savukārt A.Zingnika un M.Buškevica skulptūra “Ekvinokcija” uzsver stabilitāti. Ekvinokcija ir brīdis, kad uz zemeslodes redzams precīzs tumšās un gaišās puses sadalījums un pasaule ir simetriska. Skulptūra vēsta par vēlmi redzēt pasauli līdzsvarā. Šīs skulptūras tapa sacensību kategorijā, kurā piedalījās komandas pa divi un katrai no tām sava ideja bija jārealizē divos blokos ledus.

Šogad Jelgava pirmo reizi tiek pārstāvēta arī solo kategorijā – sacensībās Aļaskā turpina piedalīties K.Īle. Sacensība pasaules labāko tēlnieku vidū ilgs līdz 3. martam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau iepriekš informējām, ka pasaules ledus mākslas čempionātā ASV, Aļaskā, kategorijā “Multibloki” Jelgavas komanda izcīnīja sudraba godalgu ar piecus metrus augstu un septiņus metrus platu skulptūru “Cerība”.

Jāpiebilst, ka pasaules ledus mākslas čempionāts “Ice Alaska” notiek jau kopš 1990. gada un ik gadu uzņem vairāk nekā 100 tēlniekus.

Foto: no tēlnieku personīgā un čempionāta organizatoru arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.