Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas pašvaldība lauž līgumu ar Dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvnieku un sludinās jaunu iepirkumu

Jelgavas pašvaldība lauzusi līgumu ar jaunās Jelgavas un Jelgavas novada Dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvnieku SIA “Būvkore” un sludinās jaunu iepirkumu, aģentūra LETA uzzināja Jelgavas pilsētas pašvaldībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šāds lēmums pieņemts, jo uzņēmums ilgstoši nav pildījis savas saistības – ēkas būvniecības darbi pamatīgi kavēti, termiņi netika ievēroti.

Kā norāda pašvaldības Attīstības un pilsētplānošanas departamenta vadītāja Gunita Osīte, patlaban objektā ir pabeigta tikai puse no paredzētajiem darbiem un vēl nepieciešami vismaz četri pieci mēneši darba, lai objekts tiktu pilnībā uzbūvēts. Kamēr iepirkuma konkursā tiks izraudzīts jaunais būvnieks, paredzēts veikt atsevišķus darbus, lai laikapstākļu ietekmē netiktu bojāti esošie ēkas elementi. Šiem darbiem pretendents tiks izraudzīts sarunu procedūrā, pauž Osīte.

Jaunās dzimtsarakstu nodaļas ēkas būvdarbu projekts paredz pārbūvēt telpas Pasta ielā 32, nostiprināt konstrukcijas, nomainīt jumta segumu, logus un durvis, izbūvēt ventilācijas sistēmu, renovēt apkures sistēmu, pārbūvēt iekšējās un ārējās inženierkomunikācijas, izbūvēt liftu, kā arī nosiltināta ēku. Tāpat jābūt uzceltai piebūvei 120 kvadrātmetru platībā, kurā plānotas telpas jaunlaulātajiem un atsevišķa svinību zāle.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Projektā paredzēta arī piegulošās teritorijas Raiņa parkā labiekārtošana 4000 kvadrātmetru platībā. Kopējā jaunās dzimtsarakstu nodaļas ēkas platība būs gandrīz 600 kvadrātmetru.

Jaunajā dzimtsarakstu ēkā izvietosies arī plašs Jelgavas un Jelgavas novada dzimtsarakstu arhīvs par reģistrētajiem dzimšanas, miršanas un laulību faktiem pēdējo 100 gadu laikā.

Kā LETA jau vēstīja, pašvaldības iepirkumā par ēkas pārbūvi uzvarēja SIA “Būvkore”, ar kuru pašvaldība noslēgusi līgumu 2021.gada jūlijā par kopējo summu 1 317 238 eiro. Darbiem bija jābūt pabeigtiem 2022.gada rudenī, liecina elektronisko iepirkumu vietnē EIS publicētie dokumenti. Tomēr 2022.gada novembrī tika noslēgta vienošanās būvdarbu sākotnēji līgto laiku pagarināt par deviņiem mēnešiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā tolaik paskaidroja Jelgavas pilsētas pašvaldībā, tad būvdarbu sākumposmā tā izpildi būtiski ietekmēja autoruzraudzības pienākumu nepienācīga pildīšana. Tāpēc pašvaldība izbeidza līgumu ar autoruzraudzības veicēju, veica jaunu iepirkuma procedūru autoruzraudzības pakalpojumu nodrošināšanai un pakalpojumu līgumu ar SIA “VV Projekts” par būvprojekta izmaiņu izstrādi un autoruzraudzību.

Autoruzraudzības pakalpojuma sniedzēja maiņas dēļ tika kavēta būvprojekta izmaiņu noformēšana, kas saistīta ar būvdarbu laikā konstatēto objekta konstrukciju tehnisko stāvokli. Minētais veicināja būvdarbu kavēšanos par aptuveni četriem mēnešiem. Savukārt 2022.gada septembrī SIA “BūvKORE” informēja pašvaldību par jauniem sarežģījumiem būvdarbu līguma izpildē, kas saistīts ar uzņēmuma finansiālajām problēmām, tādēļ Būvdarbu līgumu vienojās pagarināt līdz 2023.gada aprīļa beigām, pauda pašvaldībā.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.