Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas uzņēmumu apbalvo kā labāko darba vidē balstītu mācību uzņēmumu Zemgales reģionā

Novembrī Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) jau sesto reizi organizēja apbalvošanas ceremoniju “Dari un mācies – viss tikai sācies!” – par labāko darba vidē balstītu mācību uzņēmumu Zemgales reģionā šogad atzīts Jelgavas uzņēmums SIA “Sporta komplekss Zemgale V”. Vienlaikus nominācijā tika izvirzīti arī citi uzņēmumi, sadarbībā ar kuriem tiek pilnveidotas Jelgavas izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās kompetences.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākums “Dari un mācies – viss tikai sācies!” tradicionāli bija iespēja pateikties uzņēmumiem, kas bijuši atsaucīgi un īstenojuši darba vidē balstītas mācības un prakses. “Sporta komplekss Zemgale V”, kas šogad apbalvots kā labākais darba vidē balstītu mācību uzņēmums Zemgales reģionā, audzēkņiem organizē un nodrošina pirmo pieredzi un mācību prakses viesnīcu servisā. Uzņēmums ilggadēji sadarbojas ar Jelgavas tehnikumu.

“Manuprāt, ir būtiski nodrošināt iespēju jauniešiem, kuri iegūst teorētiskās zināšanas savā profesijā, jau laicīgi pielietot tās praksē. Tādējādi mācību process ir efektīvāks un vienlaikus veicina arī jauniešu profesionālo pilnveidi un nākotnes iespējas darba tirgū. Mūsdienās darba devēji vēlas redzēt savā komandā darbiniekus ar pieredzi, jo no tā tiešā veidā ir atkarīga uzņēmuma darbība. Proti, jo īpaši viesmīlības pakalpojumu jomā, servisa kvalitāte ir viens no galvenajiem kritērijiem, pēc kura apmeklētāji vērtē savu pieredzi konkrētajā viesnīcā,” stāsta “Sporta komplekss Zemgale V” pārstāvis Aivars Zeltiņš, akcentējot: vienlaikus darba devējam šis ieguldījums jauniešu apmācību procesā nereti rezultējas ar darbinieku iegūšanu savā darba komandā.

Nominanti un balvas saņēmēji kategorijā “Labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2023. gadā” bija arī Jelgavas un Dobeles uzņēmumi, kas realizē apmācības Jelgavas Amatu vidusskolas (JAV) audzēkņiem. Uzņēmums SIA “EB-Beauty”, kas pilsētā piedāvā skaistumkopšanas pakalpojumus, šogad JAV audzēkņiem nodrošinājis darba vidē balstītas mācības topošajiem frizieriem un vizāžistiem. Kvalitatīvu un mūsdienām atbilstošu darba pieredzi JAV audzēkņiem organizējis arī šogad nominētais starptautiskais metālapstrādes uzņēmums SIA “East Metal”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka pasākumā godināti uzņēmēji dažādos Latvijas reģionos, kuri realizē mācību prakses, nodrošinot iespēju profesionālo skolu audzēkņiem praktizēties reālā uzņēmumu vidē. Nominantu apbalvošanas ceremonija norisinājās “Rīgas cirkā” un notika divās nominācijās – labākie prakšu uzņēmumi un labākie darba vidē balstītu mācību uzņēmumi 2023. gadā, kā arī tika godinātas profesionālās izglītības iestādes un citi sadarbības partneri.

Apbalvošanas ceremonija norisinājās Eiropas Sociālā fonda līdzfinansēta projekta “Profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu dalība darba vidē balstītas mācībās un mācību praksēs uzņēmumos” ietvaros.

Ziņu sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departaments

Foto: Latvijas darba devēju konfederācija

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.