Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas Vecpilsētas ielas kvartālā 9. septembrī atzīmēs Eiropas kultūras mantojuma dienas

9.septembrī Jelgavā, Vecpilsētas ielas kvartālā ar plašu programmu atzīmēs Eiropas kultūras mantojuma dienas. Interesenti būs gaidīti Dzīvesziņas un arodu sētā (Vecpilsētas ielā 2) un Zemgales Restaurācijas centrā, kas atrodas Jelgavas Vecpilsētas mājā (Vecpilsētas ielā 14).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Dzīvesziņas un arodu sētas amatnieku darbnīca un tautastērpu darinātava “Austras raksti” piedāvās apmeklētājiem divas ekskursijas, kuru laikā ne tikai būs iespējams apskatīt 19. gs. restaurēto ēku, bet arī iepazīt audēju darbnīcu, uzzinot dažādus steļļu veidus, kā arī vērot Zemgales brunču aušanu stellēs ar velkamo ierīci un izmēģināt šo procesu. No pulksten 12.00 apmeklētāji aicināti uz meistarklasēm maizes cepšanā ar malku kurināmā krāsnī, bet pulksten 15.00 notiks “Saberu” zupas vārīšana uz dzīvās uguns mājas manteļskurstenī. Dalībai aktivitātēs iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 29116210 vai rakstot uz e-pastu: austras.raksti@gmail.com.

Zemgales Restaurācijas centrs piedāvās plašu programmu gan pieaugušajiem, gan skolēniem. Jau no pulksten 11.00 būs iespējams doties ekskursijā “Iepazīsti Zemgales Restaurācijas centru”, kā arī norisināsies darbnīca “Restaurē savu krūzīti” (skolēniem līdzi jāņem saplēsta krūzīte). No pulksten 13.00 skolēni tiek aicināti uz metāla restaurācijas darbnīcu. Tajā skolēni meistara vadībā centīsies noņemt rūsu no metāla priekšmetiem. Dalībai aktivitātēs iepriekš jāpiesakās, zvanot pa tālruni 63021855 vai rakstot uz e-pastu saiva.kuple@muzejs.jelgava.lv.

Jelgavas Vecpilsētas ielas mājā pulksten 14.00 norisināsies tikšanās ar mākslinieci Imu Mauriņu-Milgrāvi. Māksliniece dalīsies pārdomās par izstādes “Tikšanās ar laiku” darbiem, lasīs dzeju, kā arī pastāstīs, kas iedvesmojis izstādē apskatāmo darbu radīšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Visas piedāvātās aktivitātes Eiropas Kultūras mantojumu dienu laikā ir bez maksas. Šogad Eiropas kultūras mantojuma dienas Latvijā notiks no 8. līdz 10. septembrim.

Informāciju sagatavoja Jelgavas valstspilsētas pašvaldības iestāde “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Foto: “Jelgavas reģionālais tūrisma centrs”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.