Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Jelgavas videonovērošana palīdz atrast autovadītāju, kurš sabojāja barjeras un aizbrauca

Pagājušajā piektdienā kāds autovadītājs Pasta ielas apļveida krustojumā virzienā uz Lietuvas šoseju, vadot auto, nobrauca no ceļa un sabojāja norobežojošās barjeras, pašvaldībai radot zaudējumus vairāk nekā 2000 eiro vērtībā. Pēc negadījuma autovadītājs pameta notikuma vietu, taču, pateicoties pilsētas videonovērošanas sistēmai, vainīgais transportlīdzekļa vadītājs tika atrasts. Viņam Valsts policija piemērojusi 500 eiro naudas sodu un aizliegumu izmantot transportlīdzekļu vadīšanas tiesības uz diviem gadiem. Savukārt pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” gatavo dokumentus, lai autovadītājs atlīdzinātu radītos zaudējumus par pilsētas infrastruktūras sabojāšanu, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas pārstāve Dace Kalniņa informē, ka ceļu satiksmes negadījumā iesaistīts kāda vīrieša vadīts BMW 530. “Pēc negadījuma autovadītājs atstāja notikuma vietu, pārkāpjot likumā noteikto kārtību. Policijā par notikušo sākts administratīvā pārkāpuma process, un vīrietim piemērots naudas sods 500 eiro, kā arī aizliegums izmantot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz diviem gadiem,” skaidro D.Kalniņa.

Vainīgais tajā pašā dienā atrasts, pateicoties pilsētas videonovērošanas sistēmai, proti, Pašvaldības operatīvās informācijas centrs videoarhīvā atrada negadījuma ierakstu, fiksēja automašīnas marku un valsts reģistrācijas numuru un šo informāciju nodeva Valsts policijai, kas autovadītāju sauca pie atbildības likuma noteiktajā kārtībā.

Valsts policijas pārstāve D.Kalniņa norāda: ja autovadītājs nebūtu atstājis ceļu satiksmes negadījuma vietu, sods nebūtu tik bargs.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atbilstoši Ceļu satiksmes likuma 63. panta piektajai daļai, par ceļu satiksmes negadījuma vietas atstāšanu pēc ceļu satiksmes negadījuma, pārkāpjot noteikto kārtību, piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 70 līdz 700 eiro un transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku no trim mēnešiem līdz diviem gadiem vai bez transportlīdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizlieguma.

Jelgavas pašvaldības iestāde “Pilsētsaimniecība” jau pirmdien, 14. februārī, noorganizēja barjeru atjaunošanu un ir aprēķinājusi materiālos zaudējumus – 2130 eiro bez PVN. Šobrīd “Pilsētsaimniecība” gatavo dokumentāciju, lai no vainīgās personas piedzītu pašvaldībai radītos zaudējumus.

Foto: “Pilsētsaimniecība”, Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. Aizbraukt nebija smuki.
    Bet man viens jautājums bargajiem likuma kalpiem:
    kāds sods pienāktos par vietas pamešanu, ja ir cietuši cilvēki? Tāds pats?!? Nav šoreiz mazliet par šerpu?

    2
    6
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.