Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kautiņš pie tirdzniecības centra Jelgavā izmeklēts

Mēneša laikā Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Dienvidzemgales iecirkņa amatpersonas pabeigušas izmeklēšanu kriminālprocesā, kurā trīs vīrieši alkohola reibumā, huligānisku motīvu vadīti, Jelgavā piekāva kādu vīrieti. Visas trīs personas nākamajā dienā, 29. janvārī, tika aizturētas un tām arī piemēroja drošības līdzekli apcietinājumu. Šī gada 28. februārī kriminālprocess nodots Rietumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai, informē Valsts policija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada 28. janvārī ap pulksten 17 Jelgavā pie kāda tirdzniecības centra trīs vīrieši uzbruka 1977. gadā dzimušam vīrietim, divi no kompānijas nodarīja miesas bojājumus satiktajam vīrietim. Iedzērušie pēc uzbrukuma aizgāja no notikuma vietas. Mirkli pēc notikušā, netālu no tirdzniecības vietas, visi trīs vīrieši nonāca Jelgavas pašvaldības policijas redzeslokā, piesaistot uzmanību ar atrašanos sabiedriskā vietā stiprā alkohola reibumā un tika nogādāti atskurbtuvē. Vīriešiem konstatēts stiprs alkohola reibums – 2,38 promiles, 2,82 promiles un 3,39 promiles.

Nākamajā dienā, personām atžirgstot no alkohola reibuma, Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes amatpersonas jau sāktā kriminālprocesā par huligāniskā rakstura darbībām, kas saistītas ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam, aizturēja 1977., 1988. un 1987. gadā dzimušos vīriešus un viņiem tika piemērots drošības līdzeklis apcietinājums.

Kriminālprocesa izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrieši personu grupā veica huligāniska rakstura darbības un divi no šīs kompānijas – 1987. un 1988. gadā dzimušie  vīrieši – cietušajam arī nodarīja miesas bojājumus. Attiecīgi, izmeklēšanas laikā gūtās ziņas un saņemtais ekspertīzes slēdziens par vīrietim nodarītajiem miesas bojājumiem, deva tiesisku pamatu kriminālprocesu kvalificēt pēc Krimināllikuma 231. panta otrās daļas par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa un, ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam. Par šādu nodarījumu personas var tikt sodītas ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Valsts policija izmeklēšanu kriminālprocesā pabeidza mēneša laikā un šī gada 28. februārī lietu nodeva Rietumzemgales prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.