Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kopš bargākām sankcijām par braukšanu dzērumā pārkāpējiem pārsvarā konfiscētas pavecas automašīnas

Attēlam ilustratīva nozīme

Kopš bargākām sankcijām par braukšanu dzērumā pārkāpējiem pārsvarā konfiscētas pavecas automašīnas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Līdz šim Nodrošinājuma valsts aģentūras stāvlaukumos nogādātas 14 automašīnas, par kuru konfiskāciju ir stājies spēkā lēmums. Divas automašīnas ražotas pagājušā gadsimta 90.gadu beigās, desmit auto ražoti laikā no 2000.gada līdz 2006.gadam, bet pārējās – 2008. un 2011.gadā, LETA uzzināja aģentūrā.

Lielākā daļa pārkāpumā pieķerto ir vīrieši vecumā no 22 līdz 71 gadam. Divas pārkāpējas ir sievietes.

Kopš Ziemassvētku brīvdienām stāvlaukumā ir nonākušas vēl 37 automašīnas, bet par šiem auto vēl aģentūra nevarot sniegt precīzu informāciju, jo nav saņemts lēmums par to, vai tiks piemērota transportlīdzekļa konfiskācija, vai auto tiks atdoti īpašniekam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja pieķertais dzērājšoferis pats nav automašīnas īpašnieks, tad auto tiek atdots īpašniekam, bet vainīgajam autovadītājam jāsamaksā auto vērtība.

Ja Valsts policija lems, ka tiek piemērota konfiskācija, tad lieta tālāk tiks nodota Valsts ieņēmumu dienestam un auto tikmēr atradīsies kādā no aģentūras stāvlaukumiem, norādīja aģentūras pārstāve Vendija Pikše-Kučma.

Kā ziņots, pērn 25.novembrī ir stājušies spēkā grozījumi Krimināllikumā, kas paredz kriminālatbildību par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat kriminālatbildība paredzēta par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, atrodoties narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmē.

Turklāt tiek konfiscēts transportlīdzeklis, ja īpašnieks to vadījis stiprā reibumā vai atteicies no apreibinošo vielu klātbūtnes organismā pārbaudes. Gadījumos, ja reibumā vadītais transportlīdzeklis pieder citai personai, tad no vainīgās personas piedzen pilnu vai daļēju šī transportlīdzekļa vērtību.

No 25.novembra līdz 1.janvārim par transportlīdzekļa vadīšanu vai mācīšanu vadīt transportlīdzekli, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,5 promiles sākti 107 kriminālprocesi, savukārt 14 lieta ierosinātas par braukšanu iespējamā narkotisko vielu reibumā, aģentūra LETA uzzināja Valsts policijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par atteikšanos no medicīniskās pārbaudes alkohola koncentrācijas noteikšanai asinīs vai narkotisko, psihotropo, toksisko vai citu apreibinošu vielu ietekmes pārbaudes, ja to izdarījis transportlīdzekļa vadītājs, līdz šim ir sākti 13 kriminālprocesi.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.