Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Kultūras namā apskatāma Šauļu, Pērnavas un Jelgavas mākslinieku izstāde

Jelgavas kultūras namā atklāta Pērnavas, Šauļu un Jelgavas mākslinieku izstāde “Visa pasaule ir teātris”, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāpiebilst, ka izstāde apmeklētājiem būs atvērta līdz 8. oktobrim.

Izstādē piedalās trīs Jelgavas mākslinieki. Raitis Junkers izstādē piedalās ar dekorāciju metiem Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra izrādēm. Izstādē eksponētas 18 Roberta Ķestera fotogrāfijas, kurās autors fiksējis Ādolfa Alunāna Jelgavas teātra aktieru dažādās emocijas. Savukārt rotaļīgu akcentu ekspozīcijai piešķir Elitas Šmēdiņas lelles.

Lietuviešu mākslinieku Redas Uogintienes un Arūna Uoginta darbi atspoguļo mūsdienu aktualitātes – blakus notiek karš, kas iznīcina romantiskas jūtas. Mākslinieki uzsver, ka tagad mākslā var būt tikai sentimentālas metaforas, kas sasniedz skatītāja sirdis.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērnavu izstādē pārstāv mākslinieks Alars Raudoja. Mākslinieks savā daiļradē ir daudzpusīgs, tai skaitā pievēršoties arī tēlniecībai.

Trīs Baltijas valstu sadraudzības pilsētu pirmā kopīgā izstāde notika 1999. gadā. Kā stāsta idejas autors un pašvaldības iestādes “Kultūra” vadītājs Mintauts Buškevics, bija vēlme atjaunot un stiprināt saites starp Jelgavas sadraudzības pilsētām Šauļiem un Pērnavu. “Uzskatu, ka labākais veids to izdarīt, ir māksla. Mākslai nav robežu un barjeru, mākslas valodai nevajag tulku,” uzsver M.Buškevics.

Ikgadējām sadraudzības pilsētu mākslas aktivitātēm ir rotācijas princips – tās katru gadu notiek citā pilsētā. Atsevišķos gados pirms izstādēm ir notikušas arī radošās darbnīcas, kad mākslinieki vairākas dienas strādā kādā konkrētā mākslas nozarē, piemēram, grafikas, keramikas darbnīcās vai veido instalācijas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.