Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Lielupē konstatētā naftas produktu noplūde būtisku kaitējumu nerada

Vakar Lielupē pie Vecā ceļa (pļava pretim Jelgavas pilij) konstatēta naftas produktu noplūde 15 m2 platībā. Notikuma vietā tika izvietotas absorbējošās bonas, un šodien Valsts vides dienesta speciālisti konstatējuši, ka piesārņojums nav bīstams un būtisku kaitējumu nerada, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Naftas produktu noplūde Lielupē konstatēta no lietusūdens kanalizācijas kolektora. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD) norāda, ka šāda situācija iespējama pēc lietusgāzēm, kad pēc ilgstoša sausuma lietusūdens kanalizācijā sakrājusies, piemēram, eļļa no transportlīdzekļiem, kas iztecējusi uz ielām un līdz ar lietu nonāk sistēmā. Notikuma vietā jau svētdienas vakarā VUGD izvietoja absorbējošās bonas, un tās Lielupē atradīsies vairākas dienas, lai nepieļautu naftas produktu tālāku izplatību un absorbētu to.

Valsts vides dienesta Zemgales reģionālās vides pārvaldes direktors Hardijs Verbelis skaidro, ka naftas produktu noplūde Lielupē nav liela un būtisku kaitējumu videi nerada. “Naftas produktu noplūde ir plānā kārtā, līdz ar to nav iespējams to savākt mehanizēti. Nelielā daudzumā naftas produkti paspējuši ieplūst arī Lielupē un ar straumi pieskaloti abās Lielupes pusēs, veidojot nelielu varavīksnes plēvīti. Iedzīvotājus aicinām izturēties ar izpratni. Upes pašattīrīšanās ceļā šī kārta pazudīs,” skaidro H.Verbelis.

Iedzīvotājiem lūgums netuvoties vietai, kur izvietotas absorbējošās bonas, ar ūdens transportu, kā arī nepeldēties tur.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.