Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

LIZDA pieprasa Čakšas demisiju, Saeimas koalīcijas partijas pauž atbalstu ministrei

  • Foto: Izglītības un zinātnes ministre Andas Čakša.

Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) lēmusi prasīt izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) demisiju, jo nav izpildīts arodbiedrības lūgums pieņemt grozījumus visos nepieciešamajos Ministru kabineta (MK) noteikumos par finansēšanas kārtību pedagogiem, aģentūru LETA informēja LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIZDA padome jūnija sākumā pieprasīja līdz 30.jūnijam pieņemt grozījumus visos MK noteikumos par finansēšanas kārtību pirmsskolas, vispārējās pamata un vidējās, profesionālās, profesionālās ievirzes, interešu, kā arī speciālās izglītības pedagogiem.

Kā iemeslus Čakšas demisijas pieprasījumam arodbiedrība min arī “nepārdomātu risinājumu piedāvāšanu un pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanu” jautājumos par skolu tīklu optimizāciju un finansējuma pārdali Veselības ministrijai, kā arī “neprofesionālu, novēlotu un kļūdainu” centralizēto eksāmenu norisi un rezultātu paziņošanu, kas “ir radījis haosu izglītības iestādēs, izmisumu pedagogos, apjukumu un neziņu par iespējām turpināt izglītošanos bērnos un vecākos”, teikts demisijas pieprasījumā.

Gadījumā, ja Čakša neatkāpsies, arodbiedrības valde lems par tālāko rīcību, tostarp par nākamā mācību gada neuzsākšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Apvienotais saraksts” (AS) aicina Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību (LIZDA) neuzturēt prasību par izglītības ministres Andas Čakšas (JV) demisiju.

AS Saeimas frakcija tāpat kā citu politisko partiju frakcijas 30.jūnijā ir saņēmusi turpmāk LIZDA vēstuli par prasību Čakšai atkāpties no amata.

Saeimas frakcija norāda, ka ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) valdība šobrīd strādā pie virknes nopietnu reformu. Uz izglītības kvalitātes pieaugumu orientēts skolu tīkla modelis valdībai jāvērtē jau 15. augustā, akcentē frakcija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nacionālā apvienība (NA) atbalsta Izglītības un zinātnes ministres Andas Čakšas (JV) darbu, vienlaikus norādot uz tēmām, kurām būtu pievēršama lielāka uzmanība, aģentūrai LETA pauda Saeimas deputāts Jurģis Klotiņš (NA).

NA Saeimas deputāti neatbalsta Izglītības un zinātnes ministres demisijas pieprasījumu, norādīja Klotiņš, piebilstot, ka ministrijai būtu jāizvērtē, kā labāk strukturēt dialogu un sadarbību ar pedagogu arodbiedrību un pašvaldībām. Jau tagad pašvaldībās ir jārēķina pedagogu slodzes uz nākamo mācību gadu, tāpēc ministrijai skaidrība par skolotāju algu finansējumu būtu jāsniedz jau jūlijā.

“Atbalstām ministres Andas Čakšas darbu,” uzsvēra Klotiņš. Ministre turpinot jau iepriekš iesāktos darbus, un diez vai viņas nomaiņa veicināšot reformu gaitu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Jaunā vienotība” (JV) pilnībā atbalsta ministres Andas Čakšas (JV) galveno mērķi – nodrošināt kvalitatīvu izglītību mūsu bērniem, aģentūrai LETA sacīja “Jaunās vienotības” frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edmunds Jurēvics (JV).

“Mums nav svarīgi, lai šīs pārmaiņas būtu populāras īstermiņā, bet gan, lai ilgtermiņā tiktu sasniegts rezultāts, kas ir kvalitatīva izglītība visiem Latvijas bērniem,” skaidroja Jurēvics.

Atalgojuma jautājums ir svarīgs – pedagogi ir pelnījuši ne tikai cieņpilnu attieksmi, bet arī atbilstošu atalgojumu, pauda Jurēvics, piebilstot, ka gan budžetā, gan iepriekšējos budžetos ir piešķirti līdzekļi atalgojuma celšanai pedagogiem.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.