Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Miezītes bibliotēkā atklāj Jelgavas atbrīvošanai veltītu izstādi

ZEMESSARDZES virsseržants Ēriks Grinevics ar jaunākajiem bērniem Kristoferu un Rebeku klausās Lienes Vesteres stāstu par izstādi.

Patriotiskajā nedēļā un sešas dienas pirms 21. novembra, kad notiek tradicionālie pasākumi par godu Jelgavas atbrīvošanai no bermontiešiem, pilsētas bibliotēkas Miezītes filiālē atklāta izstāde, kas stāsta par varonīgo kaujas grupas komandieri Artūru Kēleru. Par Jelgavas kaujām viņš tika apbalvots ar Lāčplēša Kara ordeni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Miezītes bibliotēkas vadītāja Liene Vespere stāsta, ka izstādes ierosinātājs un autors ir Ilgars Puškevics, kas dzīvo kaimiņos un ir arī bibliotēkas lasītājs. “Reiz pavasarī Puškevica kungs bija ienācis, lai nokopētu materiālus par Artūru Kēleru. Tā vārds pa vārdam sarunā un no dokumentu kopijām man kļuva skaidrs, ka te var iznākt izstāde. Kēlera kaujas grupas cīņas notika tepat līdzās Miezītes bibliotēkas apkaimē.”

Zemessardzes veterāns I.Puškevics, stāstot par to, kā pievērsies A.Kēlera kara gaitu un dzīves izpētei, atklāj, ka viņu saistīja līdzīgie likteņi – gan tēvs policijas uzraugs Ventspilī Alfrēds Puškevics, gan A.Kēlers gājuši bojā soda nometnē Krievijā, Vjatlagā, kur viņi aizvesti pēc apcietināšanas jau Padomju Savienības okupētajā Latvijā.

Vairāk lasiet 17.novembra laikrakstā “Zemgales Ziņas”

Teksts un foto: Gaitis Grūtups

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.