Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mudina aktīvāk šķirot atkritumus kapsētās

Sākoties rudens lapkritim, aktuāls kļūst jautājums par pareizu atkritumu šķirošanu un izmešanu Jelgavas pilsētas kapsētās. Tuvinieki, kas pirms ziemas iestāšanās uzkopj ģimenes kapavietas, aicināti šķirot un izmest atkritumus konkrētās norādītās vietās, informē “Pilsētsaimniecība”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Atkritumu šķirošana notiek divās frakcijās – atsevišķā savāc un izmet atkritumus, kas dabā bioloģiski nenoārdās, piemēram, sveces, vāzes, podus, stiklu, papīru, kartonu, mākslīgos ziedus, dažādus dārzkopības materiālus, lentas un plastmasas pudeles. Šos atkritumus ievieto kapu teritorijā izvietotos konteineros (zaļā krāsā) vai speciāli izvietotos maisos ar norādi “KAPU ATKRITUMI”.

Otrā maisā savāc lapas, smilts, zarus, dabīgos ziedus, saknes, vainagus bez lentām, kā arī sīkus krūmu un koku zaru fragmentus diametrā līdz diviem centimetriem un garumā līdz desmit centimetriem. Šos atkritumus izber konteineros ar norādi “BIOMASA” vai nes uz speciāli izveidotu lapu laukumu, piemēram, Zanderu kapos tāds ir izveidots pie upes, vai iežogotu novietni (skat. foto), kāda pašlaik ir izveidota Meža kapos. Lai vieglāk atrastu atkritumu novietnes, “Pilsētsaimniecība” izvietojusi apmeklētājiem shematiskas norādes. Informatīvas zīmītes un norādes izliktas pie galvenajiem celiņiem, informāciju stendiem un konteineriem.

Atkritumu šķirošana ir vienīgais veids, kā samazināt atkritumu apsaimniekošanas izmaksas un parūpēties par apkārtējās dabas nepiesārņošanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāatgādina, ka pilsētas kapsētās izvietotie atkritumu konteineri un lapu laukumi ir domāti tikai kapu kopšanas rezultātā radītajiem atkritumiem. Konteineros nedrīkst izmest sadzīves, lielgabarīta atkritumu un būvgružus. Kārtības uzraudzīšanai pie atkritumu laukumiem (konteineriem) ir uzstādītas videonovērošanas kameras. Par nelegālu atkritumu izmešanu pilsētas teritorijā tiek piemērots administratīvais sods no 70 līdz 2800 eiro.

Kapsētas atkritumu konteiners
Atkritumu šķirošanas vieta Meža kapos

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.