Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Mūzikas hitus smiltīs atveidos mākslinieki no deviņām valstīm

10. un 11. jūnijā Pasta salā Jelgavā notiks 17. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls “Summer Signs 2023”, kurā 17 tēlnieki no deviņām valstīm smiltīs atveidos pasaules mūzikas hitus. Festivāla atklāšanas dienās būs Latvijas mūziķu koncerti un plaša atpūtas programma ģimenēm ar bērniem, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāls piedalīsies tēlnieki no Indonēzijas, ASV, Mongolijas, Spānijas, Nīderlandes, Ukrainas, Igaunijas, Lietuvas un Latvijas. Festivāla temats “Pasaules hiti” iedvesmojis smilšu mākslā izteikt tādus pasaulslavenus skaņdarbus kā “Hotel California”, “Somewhere over the rainbow”, “No Woman No Cry”, “Take On Me” un citus. Smilšu skulptūru parka vērienīgākais mākslas darbs ierasti būs demo skulptūra, ko veidos latviešu tēlnieki Kārlis un Maija Īles. Viņus iedvesmojusi grupas “The Beatles” izpildītā kompozīcija “Yellow Submarine”.

Savukārt mūsu pašu mūzikas hitus Latvijā iemīļotu mūziķu izpildījumā varēs dzirdēt festivāla atklāšanas dienās, 10. un 11. jūnijā, brīvdabas koncertzālē “Mītava” Pasta salā. Sestdien muzicēs Lauris Reiniks, “Credo”, “De Speakable”, bet svētdien – “Very Cool Poeple” un Paula Saija, grupas “Sudden Lights” un “Dzelzs vilks”. Abas dienas Pasta salā būs arī plaša programma ģimenēm ar bērniem – atrakcijas, izrādes un performances. 10. un 11. jūnijā parks būs atvērts no pulksten 10 līdz 23.

Biļetes uz Starptautisko smilšu skulptūru festivālu var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā. Iepriekšpārdošanā līdz 9. jūnijam biļetes būs lētākas. Biļešu cena pieaugušajiem – 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 4 eiro, bet ģimenes biļeti var iegādāties par 15 eiro. Tikai iepriekšpārdošanā Jelgavas kultūras nama kasē pieejamas atlaides ar Jelgavas skolēna apliecību un “Jelgavas Vēstneša” kuponu. Biļetes cena, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību, – 3 eiro, ar “Jelgavas Vēstneša” kuponu – 5 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Festivāla laikā ieejas maksa pieaugušajiem būs 10 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 5 eiro, bet ģimenes biļete maksās 20 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja – bez maksas.

Starptautisko smilšu skulptūru festivālu Jelgavā organizē Jelgavas valstspilsēta un iestāde “Kultūra” sadarbībā ar lieldraugu AS “Ramirent Baltic”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Komentāri (2)

  1. ASV,Mongolija,Spānija,Nīderlande valstis, kur atbildes vizītē dosies tēlnieks-ģēnijs Īlēns un Jelgavas kultūras ministrs Buškevičs, protams, par nodokļu maksātāju naudu. Pasekosim līdzi viņu atbildes ceļojumiem.

  2. ASV, Mongolija, Spānija, Nīderlande valstis, kur atbildes vizītē dosies tēlnieks-ģēnijs Īlēns un Jelgavas kultūras ministrs Buškevičs, protams, par nodokļu maksātāju naudu. Pasekosim līdzi viņu atbildes ceļojumiem.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.