Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Nākamvasar pilsētas puķu dobēs priecēs graudzāles un ziemcietes

Sagaidot rudens sezonu, pilsētā tiek rekonstruētas vairākas puķu dobes. No dobēm Lielajā ielā izņem vecos stādījumus – zālveida ziemcietes un klājeniskos kadiķus – un to vietā stāda graudzāles un ziemcietes, kas pilsētu rotās nākamvasar. Jāpiebilst, ka pilsētvides apzaļumošana ar graudzālēm ir viena no modernākajām apzaļumošanas koncepcijām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielās ielas puķu dobēs plānots iestādīt daudzgadīgus augus – ciņu smilgu, aslapu ciesu, perovskiju, kaķumētru, krāšņās rudbekijas, vārpu liatri un mīkstos rasaskrēsliņus. Kopumā dobēs tiks iestādītas vairāk nekā 540 ziemcietes un sīpolpuķes. Pavasarī šajās zonās ziedēs tradicionālās tulpes un dekoratīvie sīpoli.

Daļēji tiks rekonstruēti apstādījumi Hercoga Jēkaba laukumā un dobēs gar galveno gājēju celiņu, kas ved uz kultūras namu. Tur stādīs plankumaino panātri, zaraino sudrabsveci, trīslapiņu gilēnijas, Sibīrijas kaķumētru, Ārendsa astilbes, perovskijas, īsmatiņu ciesas, ciņu smilgas, aslapu ciesas, krāšņās rudbekijas, mīksto rasaskrēsliņu un vārpu liatri. Kopumā tur tiks iedēstīti ap 700 jaunu stādu. Jāpiebilst, ka rekonstruētajās dobēs pavasarī uzziedēs arī tulpes.

Ziņu sagatavoja “Pilsētsaimniecība”

Foto: “Pilsētsaimniecība”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.