Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Neiesaka peldēties Pasta salas peldvietā

Veselības inspekcija piektdienas vakarā paziņojusi, ka mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ neiesaka peldēties Pasta salas peldvietā, bet Lielupes labā krasta peldvietā ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte atbilst prasībām, līdz ar to tajā ir atļauts peldēties, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens paraugus mikrobioloģiskiem izmeklējumiem ņēma 3. un 4. jūlijā. Ceturtdien izziņotajos rezultātos Veselības inspekcija noteica peldēšanās aizliegumu un ierobežojumus virknei oficiālajām jūras un iekšzemes peldvietām, bet starp tām Jelgavas peldvietas nebija. Taču piektdienas vakarā inspekcija noteica papildus peldēšanās ierobežojumu vēl divās oficiālajās peldvietās starp kurām ir arī Pasta salas peldvieta Jelgavā. Inspekcija norāda, ka Pasta salas peldvietas ūdens mikrobioloģiskie rādītāji pārsniedz pieļaujamo normu, vienlaikus mikrobioloģiskais piesārņojums Pasta salas peldvietā nav tik augsts, lai noteiktu aizliegumu peldēties.

Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Oficiālie peldvietu monitoringa rezultāti ir pieejami inspekcijas mājaslapā ŠEIT.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ūdens kvalitāti oficiālajās jūras un iekšzemes peldvietās inspekcija pārbaudīs līdz peldsezonas beigām – 15. septembrim, ņemot ūdens paraugus peldvietās katru mēnesi. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecina, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija nosaka peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā.

Ūdens paraugu kvalitātes monitoringa rezultātiem var sekot līdzi Veselības inspekcijas tīmekļvietnē www.vi.gov.lv. Šeit arī atrodams Latvijas oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu saraksts.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.