Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Notiks tehnikas un inovāciju festivāls «Mehatrons»

9. septembrī Pasta salā notiks tradicionālais tehnikas un inovāciju festivāls «Mehatrons», kas bezmaksas aktivitātēs popularizēs inženierzinātņu, metālapstrādes un mašīnbūves nozari, kā arī tehnisko jaunradi, informē pašvaldība. Savukārt 2., 16. un 17. septembrī motosporta aktivitāšu cienītāji aicināti uz sporta un atpūtas kompleksu «Rullītis».

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasta salā pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar šo nozaru uzņēmumu sagatavotajiem stendiem. Būs atvērta Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Izglītības telpa, kurā varēs iepazīties ar jaunā mācību gada pieaugušo izglītības iestādes piedāvājumu. Notiks arī tradicionālais profesionālo metinātāju konkurss.

Augstskolas un izglītības iestādes festivālā iepazīstinās ar izglītības iespējām inženierzinātņu programmās, kā arī rosinās bērnos un jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm un tehnisko jaunradi. Šogad pirmo reizi festivālā piedalīsies Rīgas Tehniskās universitātes zinātkāres centrs «Futurimo Rīga», kas STEM brīvdabas darbnīcās ļaus bērniem, praktiski darbojoties, iepazīt fizikas, ķīmijas, dabaszinātņu un inženierzinātņu plašo lietojumu. Arī šogad pasākumā būs «Masoc TehnoBuss» – mobila demonstrāciju laboratorija ar pilnas funkcionalitātes tehnoloģiskajiem stendiem un automatizētas apstrādes darbgaldiem. Tāpat savus izstrādājumus un jaunrades darbus prezentēs amatnieki, biedrības, tehniskās jaunrades skolas un pulciņi.

Lai veicinātu izgudrotājdarbību, festivāla laikā brīvdabas slidotavā notiks izgudrojumu un inovāciju izstāde «Minox Zemgale 2023». Ņemot vērā apmeklētāju balsojumu, tiks noteikti uzvarētāji. Jāpiebilst, ka izgudrojumu izstādē var piedalīties ikviens, kuram ir kāds izgudrojums, – dalībai nav vecuma vai citu ierobežojumu. Šogad izstādes laikā notiks eksperimentu un inovāciju meistarklase, ko vadīs pasākumu producente Gundega Skudriņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Turpat slidotavā pirmo reizi Jelgavā notiks Baltijas valstu profesionālās izglītības iestāžu metālapstrādes un mašīnbūves nozares audzēkņu profesionālās meistarības konkurss, kā arī dabaszinātņu skolotāju radošo ideju konkurss «Zinātne uz skatuves».

Pasta salā novārtā nepaliks arī fiziskās aktivitātes – būs iespēja piedalīties sacensībās svaru stieņa spiešanā guļus un sporta izaicinājumā «Jaudā!» – dalībniekiem kārienā pie stieņa taisnās rokās būs jānotur savs svars uz laiku, kājām nepieskaroties zemei. Sportiskajām aktivitātēm iepriekš nav jāpiesakās, un tās notiks no pulksten 10 līdz 14.

Savukārt Jelgavas ekstrēmo sportu biedrība «Veloplacis» piedāvās dalībniekiem iejusties BMX braucēja ādā, drošā vidē profesionālu braucēju vadībā izbaudīt BMX sporta braukšanas specifiku un uzlabot velobraukšanas iemaņas. Dalībniekiem tiks nodrošināts nepieciešamais ekipējums – specializēti BMX velosipēdi un ķiveres. Kā ierasts, motosporta aktivitāšu cienītāji aicināti arī uz sporta un atpūtas kompleksu «Rullītis», kur jau 2. septembrī notiks Latvijas triāla čempionāta posms, 16. septembrī – Latvijas kartinga čempionāta posms, bet 17. septembrī – sacensības dažādās motosporta disciplīnas.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.