Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt
casibom deneme bonusu MARS casibom giriş

Otrdien slimnīcās nogādāti 33 cilvēki ar nopietnām pārkaršanas pazīmēm

Otrdien slimnīcās nogādāti 33 cilvēki ar nopietnām pārkaršanas pazīmēm, aģentūru LETA informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēc viņas paustā, operatīvās informācijas apkopojumā redzams, ka visbiežākās bija sūdzības visās vecuma grupās pēc ilgstošas uzturēšanās saulē – gan pēc atpūtas pludmalē, gan sadzīviski ikdienā. Papildus pacienti atzīmē, ka dienas gaitās netika uzņemts pietiekami daudz šķidruma, kā arī atsevišķās situācijās viņi nepārtrauca fizisku darbu vai citas ikdienas aktivitātes pie sliktas pašsajūtas, līdz vēlāk bija nopietnas veselības problēmas, piemēram, samaņas traucējumi, kavēta apziņa, izteikts nespēks un bija nepieciešama neatliekama mediķu palīdzība.

Vītola norāda, ka gados vecākiem cilvēkiem vajadzētu rūpīgāk pārplānot dienas aktivitātes, lai izvairītos no karstuma. Piemēram, vakar esot bijuši vairāki izsaukumi, kad izteiktas pārkaršanas pazīmes senioriem bija pēc tam, kad viņi bija devušies ikdienas garākā pastaigā vai uz veikalu pēc produktiem karstākajā dienas laikā.

NMPD pārstāve atgādina, ka pārkaršana var būt arī pēc uzturēšanās sakarsušās, nevēdinātās telpās, tostarp arī sakarsušā transportā. Piemēram, vakar mediķi devās uz vairākiem izsaukumiem, kur novērotas nopietnas pārkaršanas pazīmes pēc ilgstoša uzturēšanās vai darbu veikšanas sakarsušā telpā, kā arī pēc braukšanas sakarsušā mašīnā. Cietušo vidū bija gan mazi bērni, gan pieaugušie.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Karstajā laikā telpās var palīdzēt regulāra noskalošanās viegli vēsā ūdenī, taču nedrīkst aizmirst par šķidruma uzņemšanu pietiekamā daudzumā, šķidrums karstajās dienās jāuzņem vairāk nekā parasti, padzerties vajadzētu, vēl pirms parādās slāpes.

Sniedzot palīdzību pārkaršanas gadījumā, NMPD speciālisti iesaka cilvēku atguldīt ēnā vai vēsākā vietā pusguļus, atbrīvot no silta vai spiedoša apģērba, likt vēsas mitras kompreses uz pieres, krūtīm vai apslacīt ar vēsu ūdeni pieri, kaklu, krūtis.

Tāpat, dzesējot cilvēku, NMPD iesaka censties radīt vēja plūsmu, savukārt, ja personai nav vemšanas, tad jādod daudz dzert. Veselam pieaugušajam var dot pat vienu līdz divus litrus dzeramā ūdens dažu stundu laikā, bet tas jādara pakāpeniski.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ja karstajā laikā pēc uzturēšanās saulē rodas veselības problēmas, NMPD aicina konsultēties ar savu ģimenes ārstu vai ārpus ģimenes ārstu darba laika zvanīt uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001 darba dienās no plkst.17 līdz 8, bet brīvdienās – visu diennakti.

Savukārt, ja minētie pasākumi nepalīdz vai vājums ir izteikts, it īpaši, ja ķermeņa temperatūra sākusi strauji paaugstināties, ir vemšana, sākas apziņas traucējumi, krampji, tad cilvēki aicināti izsaukt neatliekamo medicīnisko palīdzību, zvanot uz ārkārtas tālruni 113.

Foto: no arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.