Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Pagalmu labiekārtošanai šobrīd apstiprināti četri projekti

Līdz 1. oktobrim turpinās pieteikumu pieņemšana pagalmu labiekārtošanas programmai, kas ļauj saņemt pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanai, informē pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad ideju realizācijai piešķirtais Jelgavas pašvaldības finansējums ir 100 000 eiro. Pieteikumu pieņemšana tika izsludināta februārī. Pašlaik apstiprināti ir četri pagalmu labiekārtošanas projekti un apgūti nedaudz vairāk kā 50 procenti no pieejamā finansējuma.

Kā pirmie pieteikumu 16. martā iesniedza Blaumaņa ielas 10 dzīvokļu īpašnieki, paredzot lietusūdens novadīšanas sistēmas izbūvi mājas iekšpagalmā. Projekts jau ir realizēts un tā izmaksas ir 21 535,24 eiro, no tiem pašvaldības piešķirtais līdzfinansējums – 10 767,62 eiro.

Otrs projekts tika iesniegts marta beigās, un arī tas jau ir realizēts. Daudzīvokļu māju Atmodas ielā 80 un Atmodas ielā 78 dzīvokļu īpašnieku kopības realizēja projektu par slēgta labiekārtota un estētiski gaumīga atkritumu konteineru novietošanas laukuma izbūvi pagalmā. Kopējās projekta izmaksas ir 24 486,42 eiro, no tām 19 298,74 eiro līdzfinansē Jelgavas pašvaldība.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šobrīd ir sākusies arī trešā projekta realizācija, kura ietvaros pagalmā Svētes ielā 28 tiek izbūvēts automašīnu stāvlaukums. Kopējās projekta izmaksas ir 30 767,96 eiro, no tām pašvaldības līdzfinansējums ir 20 000 eiro.

Drīzumā sāksies arī ceturtā projekta realizācija – daudzdzīvokļu mājas Meiju ceļā 40 teritorijā paredzēta žoga izbūve. Projekta plānotās izmaksas ir 4738,48 eiro. No pašvaldības pieprasītais finansējums – 2369,24 eiro.

Jāpiebilst, ka visu šo labiekārtošanas projektu ēku apsaimniekotājs ir SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par daudzdzīvokļu mājai piesaistītā zemesgabala labiekārtošanu lemj dzīvokļu īpašnieki. Lai uzsāktu iekšpagalma labiekārtošanu, ir jāizstrādā būvniecības ieceres dokumentācija un jāsaņem tehniskie noteikumi no komunikāciju turētājiem, būvniecības ieceres dokumentācija jāsaskaņo ar komunikāciju turētājiem un Būvvaldi, kā arī jāveic citas normatīvajos aktos paredzētās darbības. Sagatavotā dokumentācija jāiesniedz pašvaldības iestādei “Pilsētsaimniecība”. To izvērtē, un, ja projekts atbilst visiem nosacījumiem, tiek slēgts trīspusējs līgums ar mājas apsaimniekotāju, “Pilsētsaimniecību” un mājas pilnvaroto pārstāvi. Kad projekts realizēts, tiek atmaksāta pašvaldības līdzfinansējuma daļa.

Programmā pašvaldība līdzfinansē līdz 50 procentiem no labiekārtošanas darbu izmaksām vai līdz 80 procentiem no slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes izbūves, pārbūves vai atjaunošanas izmaksām, bet nepārsniedzot 20 000 eiro vienai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai. Savukārt brauktuves un ar to saistīto inženiertīklu izbūves, pārbūves vai atjaunošanas gadījumā piešķir pašvaldības līdzfinansējumu līdz 80 procentiem no šo darbu kopējām izmaksām, ja brauktuvi izmanto piekļuvei citai daudzdzīvokļu dzīvojamai mājai vai vairāku daudzdzīvokļu dzīvojamo māju kopīgai atkritumu konteineru novietnei.

Projektu pieteikšanas kārtība un līdzfinansējuma saņemšanas nosacījumi noteikti pašvaldības saistošajos noteikumos “Par Jelgavas valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējumu daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikumi jāiesniedz iestādē “Pilsētsaimniecība” (Pulkveža Oskara Kalpaka iela 16A, Jelgava, LV-3001) personīgi vai jānosūta elektroniski uz e-pasta adresi: pilsetsaimnieciba@pilsetsaimnieciba.jelgava.lv.

Projekta pieteikuma veidlapas pieejamas mājaslapā www.pilsetsaimnieciba.lv, sadaļā “Sabiedrības līdzdalība”.

Foto: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.