Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par fotoradaru fiksētajiem pārkāpumiem Jelgavā naudas sodos piemēroti 116 640 eiro

Valsts policijas apkopotie dati liecina, ka stacionārais fotoradars Miera ielā pērn fiksējis 1150 pārkāpumus, kas ir par 161 vairāk nekā gadu iepriekš, bet pārvietojamie fotoradari Dobeles šosejā, Rūpniecības ielā un Kalnciema ceļā – 1296 pārkāpumus. Ātruma “rekords” pieder “Opel Mokka” vadītājam, kurš pa Miera ielu traucās ar ātrumu 111 kilometri stundā atļauto 50 vietā, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību departamentā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Līna Bagdone informē, ka aizvadītajā gadā nedaudz audzis to pārkāpumu skaits, kas fiksēti ar vienīgo stacionāro fotoradaru Jelgavā – Miera ielā 8. Proti, 2021. gadā tas fiksēja 989 pārkāpumus, bet pērn – 1150. Par pārkāpumiem, kas fiksēti ar stacionāro fotoradaru Miera ielā, pagājušajā gadā izrakstīti protokoli par kopējo summu 56 410 eiro. Savukārt ar mobilajiem fotoradariem, kas uz laiku izvietoti Kalnciema ceļā, Rūpniecības ielā vai Dobeles šosejā, pagājušajā gadā fiksēti 1296 pārkāpumi un naudas sodos piemēroti 60 230 eiro.

“Lielākais atļautā braukšanas ātruma pārkāpums Jelgavā pērn ar fotoradaru fiksēts Miera ielā – Jāņu dienā, 24. jūnijā, kāds “Opel Mokka” vadītājs atļauto 50 kilometru stundā vietā brauca ar ātrumu 111 kilometri stundā. Viņam piemērots sods 540 eiro,” stāsta policijas pārstāve, papildinot, ka gadu iepriekš “rekords” bija 105 kilometri stundā atļauto 50 vietā Dobeles šosejā.

Pagājušajā gadā 27. martā fotoradars Miera ielā fiksēja “VW Tiguan”, kas brauca ar ātrumu 94 kilometri stundā, ar tādu pašu ātrumu 10. maijā pārvietojās arī kāds “BMW 325” vadītājs pa Dobeles šoseju, un šo pārkāpumu fiksēja pārvietojamais fotoradars. Abos gadījumos piemērots 240 eiro sods. Pie tāda soda ticis arī “Mercedes Benz” vadītājs, kurš 27. oktobrī Miera ielā pārvietojās ar ātrumu 92 kilometri stundā, bet “BMW 350D” vadītājam, kurš 16. maijā pa Miera ielu brauca ar ātrumu 90 kilometri stundā, piemērots sods 160 eiro. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: no arhīva

Infografika: Jelgava.lv

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.