Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Par laupīšanu Jelgavā trim vīriešiem piemērots apcietinājums

12. februārī Jelgavā trīs vīrieši noziedzīga nodarījuma realizēšanas nolūkā uzlauza ārduvis un iekļuva kādā privātmājā, kur izsakot draudus saimniekam, nolaupīja dažādas mantas. 14. februārī visi trīs vīrieši tika aizturēti, un kriminālprocesa ietvaros 15. februārī viņiem ir piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums. Kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana, informē Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Dace Kalniņa.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sestdien, 12. februārī, vēlā vakarā Jelgavā trīs vīrieši, uzlaužot kādas privātmājas ārdurvis, iekļuva iekšā un, piedraudot ar nazi, izteica draudus mājas saimnieka veselībai un dzīvībai, kā arī nodarīja viņam miesas bojājumus un nolaupīja dažādas mantas – apģērbu, apavus un mobilos tālruņus.

Par notikušo 13. februārī policijā uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta otrās daļas par laupīšanu. Veicot kriminālprocesuālās darbības, nākamajā dienā aizdomās par minētā noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas darbinieki aizturēja 1974., 1978. un 1983. gadā dzimušus vīriešus, kuri jau agrāk ir bijuši tiesāti par līdzīga rakstura likumpārkāpumiem.

Jāpiebilst, ka policistiem izdevās atgūt daļu no nolaupītajām mantām, kā arī 15. februārī Zemgales rajona tiesa visiem trīs vīriešiem piemēroja bargāko drošības līdzekli – apcietinājumu. Šobrīd kriminālprocesā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Par šādu noziegumu var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz astoņiem gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.