Abonē e-avīzi "Zemgales Ziņas"!
Abonēt

Piekautās meitenes advokāts vērsīsies Valsts policijā ar atkārtotu lūgumu ierosināt krimināllietu

Attēlam ilustratīva nozīme

Jelgavā, Lielās ielas māju pagalmā, piekautās meitenes advokāts vērsīsies Valsts policijā (VP) ar atkārtotu lūgumu ierosināt krimināllietu, aģentūrai LETA pastāstīja cietušās advokāts Rihards Poļaks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Poļaks sacīja, ka policijai tuvākajās dienās nogādās atkārtotu iesniegumu, kurā izklāstīti visi lietas apstākļi. Ar iesniegumu policijā sākotnēji vērsusies meitenes māte.

VP viedoklis ir, ka šis pārkāpums izskatāms pēc “Administratīvo sodu likums par pārkāpumiem pārvaldes, sabiedriskās kārtības un valsts valodas lietošanas jomā” 12. panta – par maznozīmīgu miesas bojājumu nodarīšanu. Pirmdien, 19.septembrī, lietas materiāli nodoti Jelgavas valstspilsētas pašvaldības Administratīvās komisijas Bērnu lietu apakškomisijai audzinoša rakstura piespiedu līdzekļu piemērošanai.

Komentējot policijas lēmumu, advokāts norādīja, ka VP veikumā ir nepilnības, ignorēti būtiski lietas momenti. Poļaks norādīja, ka viņa ieskatā ir noticis huligānisma akts. Kā redzams advokāta rīcībā esošajā notikuma pilnajā videoierakstā, notikumā iesaistītas vairākas nepilngadīgas personas un viss noticis sabiedriskā vietā, bērnu rotaļlaukumā, turklāt diennakts gaišajā laikā. Sociālajos tīklos ievietotais video ir tikai fragments, sacīja advokāts. Policija, atsakot krimināllietas ierosināšanu, nav ņēmusi vērā arī faktu, ka bojāts cietušās meitenes mobilais telefons.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Advokāts domā, ka notikušajā saskatāms nodarījums, kas paredzēts Krimināllikuma 231.panta 1. daļā, proti, huligānisms, kas izpaužas kā rupja sabiedriskās kārtības traucēšana acīmredzamā necieņā pret sabiedrību vai bezkaunībā, ignorējot vispārpieņemtās uzvedības normas un traucējot cilvēku mieru. Par šādu nodarījumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar probācijas uzraudzību, vai ar sabiedrisko darbu, vai ar naudas sodu.

Policija ziņo, ka tai sākotnēji nav bijusi informācija par sabojāto mobilo telefonu, tas ir, iespējamu mantas bojāšanu konflikta laikā, kā arī līdz šim nav oficiāli saņemta.

VP uzskata, ka šī situācija ir jau cīņa ar sekām un šajā brīdī sabiedrība un iesaistītās institūcijas nedrīkst izvērst emocionālo vardarbību un kļūt par agresoru pret otru nepilngadīgo bērnu. “Ir būtiski situāciju vērtēt objektīvi, lūkojoties dziļāk – kāpēc nepilngadīgais ir vardarbīgs, kā palīdzēt un radīt tādu vidi, lai persona nākotnē varētu dzīvot un veidoties kā pilnvērtīgs sabiedrības loceklis”, pausts VP izplatītajā informācijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā ziņots, 11.septembrī Jelgavā, Lielās ielas māju pagalmā, kāda 15 gadus veca pusaudze nodarīja miesas bojājumus 12 gadus vecai meitenei.

Sociālajos tīklos ievietotais uzbrukuma video fragments liecināja, ka uzbrucēja cietušo spārdījusi ar kājām un ar dūrēm situsi pa seju. Cietusī nekādas pretdarbības neizrādīja, tikai seju sargāja ar rokām. Uzbrukumu centusies pārtraukt kāda cita meitene, bet agresore upurim vēl sviedusi ar mobilo telefonu, kas kautiņa laikā cietušajai bija izkritis no rokām.

Policijā informēja, ka cietušās māte bērnu aizveda uz slimnīcu, kur konstatēti miesas bojājumi, bet māte uzrakstīja iesniegumu par notikušo.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Foto: pixabay.com

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
ZZ.lv komanda.